Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje pomocy w sprawie kupna głośników do radia samochodowego, mam takie
https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/car-audio/radia-samochodowe/radio-samochodowe-blaupunkt-tokyo-110-red-usb-sd
Podłączyłem radio, wje**em się w dziurę i ręką podglosilem chyba spaliłem głośniki seryjne bo nie reagują na podglaszanie i szumia.
I nie wiem jakie kupić żeby to grało tak okej budżet to 300 zł za 4 głośniki -przod i tył. Mam samo radio i chce bez żadnych wzmacniaczy.
#motoryzacja #caraudio
  • 6
  • Odpowiedz
@randtime: może coś źle podłączone jest, bo spalić głośniki samym radiem to ciężka sprawa, chyba że to jakieś leciwe papierzaki były ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jaki wymiar tych głośników ?
  • Odpowiedz
  • 0
@perzon chodzi mi bardziej o widełki jakiej mocy szukać żebym znowu tego nie spalił albo radia nie rozwalił :D. Była już kostka ISO więc to chyba kompatybilne jest i grało radio wcześniej z odtwarzaczem CD
  • Odpowiedz
@randtime: co to za auto ? Jeśli jest opcja wrzucić tam 165 na dystansach z mdf, to rób to bo będą grać lepiej niż 13. Co do mocy, szukaj czegoś w granicy 50-60 w RMS i tak do 100 max. Najlepiej jakiś zestaw odseparowany szukaj, osobno woofer, osobno tweeter.
  • Odpowiedz
  • 0
@perzon dzięki, golf 4 to wejdzie tam 165 czy jakieś mniejsze, na allegro są jakieś zestawy 165 JBL z opisami że to wejdzie do mnie.. Jeśli kupię tylko dwa na przód to się coś stanie?
  • Odpowiedz
Wyrzuć to radio w kibel, strasznie awaryjny i tandetny bubel, naprawiałem tego trochę. Na 99% głośniki przeżyły, ale w radiu zdechła końcówka mocy - one padały bez większej przyczyny. Seryjne głośniki w Golfie 4 są bardzo dobre i jeśli są sprawne, nie ma sensu ich zmieniać.
  • Odpowiedz