Wpis z mikrobloga

@Lonilele: Nie, podobnie jak mój materiał o Ornsteinie. Nie jest to odtwórcze przerobienie filmu, tylko dodaję do materiału sporo teorii i własnych przemyśleń, które mają poparcie w lore. Film o Ornsteinie jest np. największym zbiorem informacji w całym internecie, w przypadku Artoriasa nie dam głowy - tak szczerze. Ale na pewno się nie zawiedziesz. Długo się wstrzymywałem z własną serią lore, bo "przecież wszystko jest omówione" no ale... tak jednak nie
Nie jest to odtwórcze przerobienie filmu, tylko dodaję do materiału sporo teorii i własnych przemyśleń, które mają poparcie w lore.


@Demonidias: Nie obraź się ziomeczku, ale swego czasu dość mocno interesowałem się fandomem Dark Soulsów i po obejrzeniu twojego materiału nie dowiedziałem się niczego nowego. Te twoje "teorie" i "przemyślenia" we wspomnianym fandomie przewijają się od, cóż, w zasadzie to od momentu premiery DS1 - więc trochę naciągane wydają mi się
@mnik1: Luzik, dzięki za odpowiedź. Więc zaczynając, to nie spotkałem się osobiście z dokładnym omówieniem motywacji Artoriasa w zawarciu przymierza i poczucia winy za swą porażkę w Nowym Londo oraz chęcią skrócenia cierpienia ludzi, których zawiódł. Jest to moja własna interpretacja i możliwe, że gdzieś ktoś też na to wpadł. Poszerzam też wątek o niewykorzystany content powiązany z poruszonym tematem i tak jak też dalej wspomniałem:

"Film o Ornsteinie jest np.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Demonidias: Obejrzałem Ornsteina i czuję się tak zawiedziony, że nie mam ochoty na Artoriasa.
Porzuciłeś najważniejszy wątek, najciekawszą teorię, która jako jedyna łączy wszystkie trzy części serii.

Chronologicznie:
1. Faaram, pierworodny, traci annały historii i zostaje wygnany z Anor Londo przez Gwyna,


2. Faaram, trochę _haram_, zostaje całkowicie wymazany z kart historii,

3. Najwierniejszy z rycerzy, Ornstein, rusza na poszukiwania swojego pana, na Szczyt Arcysmoków,

4. Ornstein przystaje do
@Mis_Kudlacz: Jak to porzuciłem wątek i co konkretnie Cię zawiodło? Bo omówiłem przecież wątek Ornsteina w kontekście Bezimiennego Króla i wszystkie elementy układanki, które opisujesz pojawiły się w moim filmie. Przecież opowiedziałem o tym, w jaki sposób historia łączy się na przestrzeni trylogii Dark Soulsów. O motywie iluzji, możliwej inspiracji innych śmiałków, poszukiwaniu Bezimiennego Króla, możliwym spaczeniu otchłanią i różnych zakończeniach jego historii z uwagi na linię czasową i najistotniejszy w