Wpis z mikrobloga

@technojezus: jesteś trochę jak ludzie porównujący COVID-19 do przypadków grupy w Polsce która zabiła w tym miesiącu 15 osób.
To prawda, zabiła, ale spośród przynajmniej 600K zarazonych.
Gdyby olać w podobny sposób epidemie sars-2 przy 600K osób zmarłoby 18K osób.
No ale przecież "umierają tylko starsi i słabi, oni nie mają prawa żyć, ja jestem młody i silny, hurr durr"
  • Odpowiedz
@technojezus: Przeciez masz prawie codziennie wiadomosc o smierci lekarza, albo pielegniarki w chinach. Dlaczego niby mieliby padac jak muchy wszyscy skoro smiertelnosc na razie wynosi 3%. Czyli twoim zdaniem wszystkie te kwarantanny to jest bezsensowne dzialanie, stara czasu i pieniedzy?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@niktotalny:

kompromitacja na wykopie mnie obchodzi tyle co nic


Szanuję że dostrzegasz że możesz się skompromitować, no ale gdyby cię to nie obchodziło to byś tego nie pisał
  • Odpowiedz
@technojezus: w jaki sposób neguję? Umierają głównie ludzie po 60stce, ale to nie znaczy że tylko tacy.
Nie kompromituj się zestawiając liczby z całego roku z chorób spowodowanych wieloma różnymi wirusami które to wirusy są powszechne i nie da się w żaden sposób ograniczyć ich rozprzestrzeniania się z liczbami osiągniętymi w ledwie trzy miesiące epidemii przez wirus tak śmiertelny że wymaga załamania światowych gospodarek żeby chociaż minimalnie opóźnić jego rozwój.
Porównywanie
  • Odpowiedz
No to wytlumacz mi sens kwarantanny w Chinach skoro wirus jest niegrozny.


@Sharpboy: aby wirus się dalej nie rozprzestrzeniał w trosce o osoby najbardziej podatne na tego wirusa.

@Wzzx: > Umierają głównie ludzie po 60stce, ale to nie znaczy że tylko tacy.

Więc napisałem dlatego głównie ¯\(ツ)_/¯

z liczbami osiągniętymi w ledwie trzy miesiące epidemii przez wirus tak śmiertelny


No wirus okropny! Lekko ponad 80000 zarażonych w 1.4mld Chinach,
  • Odpowiedz
Trafi w taką np. Polskę pełną starych ludzi i zrobi sieczkę


@KCPR: to już wiadomo czemu u nas na lotnidkach tak #!$%@? walą. Uznali, że jak zarażą się staruchy i dzieciaki, to nie będą musieli 13 emerytur dawać, ani w ogóle emerytur i 500+. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@technojezus: #!$%@?ąc od zaniżonych chińskich statystyk, bo wiem że na niektórych to stwierdzenie działa jak płachta na byka, pomyśl że takie statystyki zarażeń to wynik ogromnej pracy, karności i wyrzeczeń.
Nie każde ognisko tego typu da się jednak wykryć i zablokować. Tymbardziej gdy będą rozpoczynały się tak cicho i tajemniczo jak we Włoszech.
I stąd potrzeba większej kontroli, lepszych zabezpieczeń, stąd też strach przed wirusem
  • Odpowiedz