Wpis z mikrobloga

Wraz ze zwiększeniem pojemności nie czuję już pewności w LS2 FF320, a i ma swoje lata + po tych kilku sezonach wyszła wada matowej faktury - wygląda jak po bitwie, dlatego rozglądam się za nowym kaskiem integralnym do turystyki. Wymogi:

1. Blenda
2. Pinlock (najlepiej w zestawie)
3. Miejsce na uniwersalne słuchawki interkomu

No i żeby za cenę tak do 8-10 stówek był już wiadomo - możliwie bezpieczny.

#pytanie #motocykle #motocykl #kask #kiciochpyta
cebula12klocuch13 - Wraz ze zwiększeniem pojemności nie czuję już pewności w LS2 FF32...

źródło: comment_1582628473xw1GHBg97d5ZBMXJv0RFXF.jpg

Pobierz
  • 16
@zygmunt90: i jak ten airoh? Ja mam duży problem z movement s tego producenta, tzn wieje od strony dźwigni i przycisku blendy która ma problem z wysuwaniem się. W twoim tego nie ma? Bo właśnie 3 raz będę oddawał na gwarancję i z powrotem go nie wezmę bo na pewno tego nie naprawią.
@Donmenello: Airoh GP 500 nie ma blendy więc nie mam tego problemu. Ogólnie kask spoko, ale raczej nie do jeżdżenia w niskich temperaturach, bo wentylacje można przymknąć, ale nie zamknąć także wieje raczej zawsze:D
@cebula12klocuch13: Sharka ma żona, ale inny model więc ciężko coś mi o tym powiedziec poza tym, że marka wydaje się być solidna i jakościowo nie odstaje od garnków innych firm w podobnej klasie cenowej.
Generalnie co byś nie kupił z wymienionych przez nas tutaj, będziesz zadowolony. Różnice między nimi nie powinny być wielkie, druga sprawa jest taka, że jeśli chodzi o np. Głośność kasku to polegaj tylko na badaniach, bo w
@Bazarnia: dzięki. Głośność za bardzo nie ma dla mnie znaczenia, bo mam turystyka z wysoką szybą, więc ani prędkości ani nadmiernego wiatru się nie spodziewam. Bardziej stawiam na inne aspekty - funkcjonalność, trwałość, bezpieczeństwo. Przymierzałem się mocno do sugerowanego tu HJC FG-ST, ale naczytałem się o łamiącej się blokadzie szybki, co nie jest odosobnionym przypadkiem:

https://www.wykop.pl/wpis/25972281/wlasnie-przed-chwila-urwal-sie-zatrzask-od-zamykan/
@cebula12klocuch13: W innych też zdarzają się takie kwiatki, nie wiem czy brałbym to pod uwagę. W moim obecnym IS-17 pękło trochę mocowanie szyby - wada fabryczna, tak trafiłem.
Jeśli jeździsz turystyczne, to może warto pomyśleć nad wersją z otwieraną szczęką? Miałem okazję trochę pojeździć w upalne dni podczas przejazdu spieczonymi miasteczkami na południu Europy i był tam nie do zastąpienia - zwłaszcza, że podobnie jak ty również mam wysoka szybę i
@Bazarnia: Powiem tak. Faktycznie, do turystyki taki kask faktycznie aż się sam pcha do koszyka, jednak.. W tej samej cenie integralny a szczękowy to jednak półka jak nie dwie niżej. W sumie to logiczne i nie narzekam - koszt mechanizmu, zawiasów itd wymaga na pewno kosztowniejszej produkcji. Chcąc zachować jednak ten sam poziom bezpieczeństwa muszę zapewne pomnożyć cenę integrala przez dwa. Kolejna sprawa to mało który ma homologacje na jazde z