Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Spotkaliście w życiu takie osoby, które miały problem z poczuciem własnej wartości i z tego powodu poniżały innych? Kumplowałam się (nie pytajcie dlaczego, bo nie wiem) z taką dziewczyną w liceum, ale bardzo źle się czułam w jej towarzystwie. Zawsze potrafiła tak poprowadzić rozmowę, aby zrobić ze mnie idiotkę/pokrakę/debila. Całe szczęście życie rozdzieliło nasze drogi, wiem tylko, że ma 2 dzieci, każde z innym facetem, z czego jeden nie żyje, a drugi wybrał ćpanie (trochę #patologiazmiasta). Problem w tym, że moja młodsza siostra ma teraz bardzo podobną koleżankę, które ciągle rzuca komentarze sugerujące, że moja siostra jest głupiutka, próżna, ma dziwny gust itp. Skąd się biorą takie osoby? Czy jest możliwe, że obie te dziewczyny były/są normalne, tylko ja jestem nadwrażliwa i odczytuję takie zachowanie jako skrajnie toksyczne? (tak mi zasugerowano) Da się pomóc takim osobom? Przecież idą przez życie i krzywdzą te jednostki, które im się nie postawią.

#rozowepaski #przemyslenia #psychologia #logikarozowychpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: Wielokrotnie spotykałem się z takimi osobami. Nie są normalne. Prawdopodobnie same były poniżane i źle traktowane w domu. Chcą się dowartościować. Powielają schematy wyniesione z domu. Same muszą dojść do wniosku, że robią źle na podstawie swoichdoświadczeń. Nikt nie ma takiej mocy, by kogoś cudownie zmienić wbrew woli. Jest niestety duża szansa, że nigdy nie zmądrzeją.
Spotkaliście w życiu takie osoby, które miały problem z poczuciem własnej wartości i z tego powodu poniżały innych?


@AnonimoweMirkoWyznania: Tak. Taki był mój ex. Poniżanie innych celem dowartościowania siebie, to jedna z cech narcyzmu.

Skąd się biorą takie osoby?

Takie zaburzenie osobowości kształtuje się w dzieciństwie, a w wieku szkolnym utrwala je środowisko.

Da się pomóc takim osobom?

Narcyzm ma bardzo szerokie spektrum. Jeśli ktoś ma tylko rys narcystyczny i świadomość