Wpis z mikrobloga

W ten weekend startuje zamknięta beta Diabotical - duchowego następcy #Quake. Do testów można zapisać się na oficjalnej stronie diabotical.com . Gra będzie dostępna dla graczy przez 4 kolejne weekendy:

- od 28 lutego do 1 marca
- od 6 marca do 8 marca
- od 13 marca do 15 marca
- od 20 marca - 22 marca

Następnie gra zostanie wydana jako Free To Play na Epic Games Store. Twórcy gry, czyli The GD Studio, dzięki obecności na EGS otrzymali od Epic wsparcie w wysokości $250,000 przeznaczone na e-sport.

Diabotical, pomimo graficznej stylistyki przypominającej bardziej Fortnite niż jakąkolwiek odsłonę Quake'a jest duchowym spadkobiercą gier z serii Quake. Fani Quake 3 oraz Quake Live powinni poczuć się jak w domu dzięki fizyce zbliżonej mocno do VQ3. Arsenał broni oraz tryby gry również nie nie wywracają do góry nogami standardów, do których przywykliśmy.

Na początku dostępne będzie 9 map i 3 tryby gry:

- Wipeout - tryb wzorowany na Clan Arenie
- Weebow instagib- tryb, w którym railgun zastąpiony jest kuszą
- Arena - pojedynek 1v1 oraz 2v2

Kolejne tryby (m.in. klasyczne FFA czy CTF) oraz mapy będą pojawiać się w kolejnych tygodniach.
Podczas beta-testów dostępne będzie około 100 serwerów z tickrate 125, hostowanych przez i3d. Na liście lokalizacji serwerów nie zabrakło Polski.

#diabotical | #quake | #quakechampions | #pcmasterrace | #gry
t.....i - W ten weekend startuje zamknięta beta Diabotical - duchowego następcy #Quak...
  • 15
@push3k-pro:

Czy autorzy mają coś wspólnego z Reflexem?


Tylko cel jaki im przyświeca - ożywienie gatunku AFPS. Reflex/Warsow/Warfork/Xontix - to wszystko dobre gry, ale niestety projekty fanowskie, które nie miały szansy się przebić do mainstreamu. The GD Studio, w przeciwieństwie do nich ma pieniądze i udało im się zbudować całkiem sporą społeczność już przed premierą.
@Dej_mi: nie ma na razie binarek. Nie postawisz dedyka. Autorzy obiecują że binarki będą dostępne w przyszłości.

Ale za pomocą Custom Lobby możesz założyć własny serwer wybierając data center w Warszawie. Z tym że taki serwer będzie stał tylko wtedy gdy jesteś w grze.
@sinbad_: Nie, grałem trochę ctf, duele, czasami jakieś cokolwiek ze znajomymi dla zwykłej frajdy i skakania po mapie, ale czasami mam wrażenie, że po za CA mogło by nic więcej w tej grze nie istnieć xD