Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki komputerowe, mam pytanie co do certyfikacji, w którym kierunku wg was iść. W tym tygodniu zdałem egzamin na MTA 98-365 Windows Server Administration Fundamentals. Docelowo chciałbym pracować jako administrator Windows server. Czy w Polsce certyfikaty CompTIA takie jak A+, Network+ i Security+ mają sens, czy jednak lepiej iść w coś innego, MCSA, bądź CCNA?
#pcmasterrace #komputery #siecikomputerowe
  • 6
@mdmicky92: ja polecam zawsze sprawdzić oferty na takiego admina windowsa i zobaczyć czy ktoś wspomina o certach i jeżeli tak to o których. Jak chcesz być adminem windows servera to jak już MCSA i dalej MCSE, ile mają wartości? Tyle ile razy są one wymieniane w ogłoszeniach o pracę.

CCNA: to jak byś chciał skończyć w sieciach, a jak chcesz mieć ogólne pojęcie o sieciach to lepsze Network+ bo jest vendor
Moim zdaniem właśnie CCNA fajnie pokazuje podstawy sieci,


@Gratuluje: ja nie twierdzę że CCNA źle pokazuje podstawy sieci, wręcz przeciwnie to był mój pierwszy cert co nie zmienia faktu że autor dostaje tam overhead jakim jest konfigurowanie urządzeń Cisco.
@rolf_ed: @Gratuluje:
Ogólne pojęcie o sieciach mam, bo na studiach (podyplomówka z sieci) miałem też właśnie cisco i gdyby nie zmiana formy certyfikacji u nich, miałbym teraz ccent. Czyli co, jako potwierdzenie certyfikat iść w network+, skoro nie do końca chciałbym siedzieć stricte w sieciach?
Pytania może banalne, ale będę się przebranżawiał i chciałbym nie mieć wielkich problemów ze znalezieniem jakiejś sensownej pracy na start, a nie mając komercyjnego doświadczenia
Czyli co, jako potwierdzenie certyfikat iść w network+, skoro nie do końca chciałbym siedzieć stricte w sieciach?


@mdmicky92: wg mnie tak

Pytania może banalne, ale będę się przebranżawiał i chciałbym nie mieć wielkich problemów ze znalezieniem jakiejś sensownej pracy na start,


@mdmicky92: ponownie, sprawdź oferty co jest wymagane, co umiesz czego jeszcze musisz się nauczyć