Wpis z mikrobloga

Witam
Takie pytanie żeby wziąć auto za 380 tys. zł w leasing wkład własny 0% ewentualnie 5, 10, 20% na 84 miesiące wykup za 1% trzeba mieć własną działalność i jakieś specjalnie dochody z tej działalności czy jak oni to sprawdzają, uznają czy mi przyznać czy nie dodam ze aktualnie nie mam własnej działalności (pracuje na zwykłą umowę ale z tego co sobie patrzyłem na internetowych kalkulatorach leasingowych to rata leasingowa wyniosła by około 5 tys. zł połowa tego co zarabiam miesiecznie aktualnie więc myślę ze ze spłatą nie było by problemu) ale jak już założę sobie tą działalność ale dochody z niej będą zerowe do są jakieś szanse na ten leasing? nie wiem np. wystarczy wykazanie zwykłych dochodów? bo z tego co w internecie wyczytałem wystarczy tylko mieć założoną niby przynajmniej minimalnie przez 3 miesiące i się można ubiegać niby i po pierwszym dniu się można starać( w necie tak wyczytałem) o leasing ale jakoś mi się nie chce wierzyć w takie rzeczy dodam ze wcześniej się nie interesowałem tym tematem

głównie mi chodzi się dowiedzieć czy aby kupić auto w leasingu trzeba mieć warunek konieczny założoną działalność i jakieś dochody z niej i na ich podstawie firma leasingowa kalkuluje czy mi przyznać taki kredyt

czy tylko sama działalność zerowe z niej dochody a kredyt i tak dostanę???
#leasing #wynajemdlugoterminowy #samochody #zakupsamochodu #pytanie #leasing #motoryzacja #samochody
  • 20
A i firma leasingowa dostaje od ciebie dane o rozliczeniach za poprzednie lata... jeśli nie masz takiej historii No to to musi być duża wpłata własna jeśli będą chcieli podjąć takie ryzyko ...
@Lustufones: na 7 lat wpakujesz się w leasing z ratą na poziomie 5 tys. złotych (zakładam że brutto). W tej chwili to jest 50% Twoich dochodów, co stanowi ich dużą część. Za 3-4 lata, może to być 20% albo mniej (czego Ci życzę), ale może też być 75% i więcej (czego nie życzę). Już przy 50% taki leasing nie zostawia Ci wiele miejsca na inne wydatki: mieszkanie, jedzenie, wakacje, przyjemności. A
Już teraz wiem skąd się biorą ludzie w E-klasach, 5-er czy A6 kłócący się z mechanikiem że nie będzie płacił 50zł za filtr kabinowy bo "to wystarczy wytrzepać" xD
@Lustufones: Bierz takie auto jakie Ci się podoba, ktoś musi nakręcać gospodarkę ( ͡ ͜ʖ ͡)
Tylko nie zakładaj potem tematów na mirko "jakie używane klocki hamulcowe..." albo "czy coś się stanie jak nie wymienie oleju przez
@fellipe: Tak jak znajomy się dziwił ze za wymianę oleju w BMW płace 2k pln skoro przecież on ma wymianę za darmo jak kupi olej u jakiegoś Mietka czy innego Janusza za 150zl ( ͡° ͜ʖ ͡°)