Wpis z mikrobloga

#bialystok znajoma kupiła mieszkanie w tym nowym wielkim bloku na rogu Kopernika i Kaczorowskiego. Ma zamiar tam sie z mężem wprowadzić i planuje dzieci.

Nie miałem serca jej powiedzieć, że właśnie wywaliła kilkaset tysięcy złotych za mieszkanie w prywatnym akademiku.

W polskich szkołach brakuje jakiejś podstawowej edukacji z rynku budownictwa, deweloperzy robią z klientami co chcą.

#budownictwo #nieruchomosci
  • 33
@Borsuq: ten blok ma kształt półkola, od tyłu planowany jest ponoć identyczny, tak aby bryłą zamknąć okrąg. Wszystkie działki już wykupione i wyburzone (poza jednym domem jednorodzinnym, którego właściciel powiedział że nie sprzeda i elo).
bez zadnej zawisci czy czegos: co jest tutaj atutem?


@konradk: atutem jest bliskość rzeczy wszelkich - kina, sklepy, parki, urzędy, szkoły, itp. Ale lokalizacja i orientacja jest fatalna, bo w pakiecie dostajesz syf, hałas i tłok z pobliskiego ronda. Więc sumarycznie słabo to wypada.
bez zadnej zawisci czy czegos: co jest tutaj atutem? serio pytam, chcialbym zrozumiec.


@konradk: Topowa lokalizacja, dostępność komunikacyjna, dostępność usług. Nie każdy zwłaszcza kupujący mieszkanie w mieście oczekuje bezwzględnej ciszy i spokoju. Zwłaszcza, że dzisiaj można z sukcesami radzić sobie z tymi rzeczami.

W takim krakowie najdroższe lokalizacje są często także tymi najgłośniejszymi. I tak jest w wielu dużych miastach. Lokalizacja jest decydującym czynnikiem jeśli chodzi o wartość nieruchomości. A tutaj
@MegaZU0 Koleżanka ostatecznie dogadała się na dwa mieszkania przy Kaczorowskiego, jedno dla siebie, drugie dla matki i siostry. Teraz jest zadowolona i nie żałuje, mimo że początkowo zarzekała się, że nigdy nie pozwoli na "zabranie jej domu".
Młoda para bez dzieci to oznacza że za x lat będą sprzedawać te mieszkanie i szukać nowe.


@konradk: Albo wynajmą. I nie ma w tym nic złego. Sam kupiłem jako młody człowiek mieszkanie w centrum bo chciałem jeszcze skorzystać z uroków mieszkania w centrum i życia nocnego. Teraz wyprowadziłem się na obrzeża, gdzie mam spokój i ciszę a za 10 lat planuje wybudować dom na wsi. To naturalne. Człowiek kupując mieszkanie