Wpis z mikrobloga

Społeczności, potrzebuję pomocy. Mam Orange światłowód, 900mb czy tam 1gb. Na kablu śmiga ok, no ale na kablu... A wszystko w domu mam po wi-fi. Jak wzmocnić sygnał? Bo wifi mam praktycznie w pokoju z routerem. Próbowałem Ubiquiti UAP-AC-LR, ale średnio działa w tym miejscu. Podobno jest coś co wpina się w gniazdko i to przekazuje czy tam wzmacnia sygnał dalej. Co polecacie?
Druga sprawa, to w stacjonarnym PC mam kartę wi-fi na usb, już leciwą (z 10lat). Na co zmienić, żeby jak najlepiej wykorzytać ten światłowód? Cudów nie oczekuję, ale co się da to bym chciał wyciągnąć.

  • 21
  • Odpowiedz
@szasznik: W wielokondygnacyjnym domu. Od dołu: piwnica (piec na wifi), parter (tv na wifi), piętro (komputery tablety komórki), poddasze (komputery i tv). Mam radiówkę jeszcze (bo wypowiedzenie) i router (Tp-Link) stoi na poddaszu, sięga na cały dom i kawałek ogrodu. A tutaj nie wychodzi poza pokój praktycznie.

@pieczarrra: FunBox 3.0 orangowski
  • Odpowiedz
Na co zmienić, żeby jak najlepiej wykorzytać ten światłowód?


@Zbyszek_Kudriawcew: na kabel.
Jak tak bardzo nienawidzisz kabli to jakaś karta 802.11ac/802.11ax.

Podobno jest coś co wpina się w gniazdko i to przekazuje czy tam wzmacnia sygnał dalej.


@Zbyszek_Kudriawcew: No jest, są to repeatery wifi, tak jak w przypadku karty szukaj czegoś na standard ac lub ax.
  • Odpowiedz
@rolf_ed: Nie to, że nienawidzę, ale w ciągu pół roku planuję zrobić wypad z tego domu, więc przecierpię po wi-fi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzięki za info.

@pwn3r: Nie, ponieważ, TP-Linka będę musiał oddać, wraz z końcem radiówki. Ale mogę spróbować. Jest to skomplikowane jakoś, coś trzeba konfigurować? Czy po prostu wpinam i działa?
  • Odpowiedz
@Zbyszek_Kudriawcew: daj sobie spokój z wszelkiego rodzaju "wzmacniaczami wifi", repeaterami i tym podobnymi wynalazkami, bo to jest droga do piekła, uwierz. Jedyna sensowna opcja dla ciebie to dołożenie dodatkowych źródeł sygnału wifi tak, by pokryć cały dom, ale te dodatkowe accesspointy mają być łączone przewodem jeśli to możliwe, a jeśli nie - choć przez sieć energetyczną (adaptery PowerLine).
  • Odpowiedz
@Zbyszek_Kudriawcew: czemu nie. Ale przede wszystkim pomyśl, czy naprawdę nie dałoby się przeciągnąć kabla między "pokojem z routerem" a np. piętrem.

Swoją drogą, co innego mnie zastanawia: piszesz, że wifi masz praktycznie tylko w tym pokoju, w którym umieszczasz router - szczerze mówiąc, to by było możliwe, gdybyś mieszkał w bunkrze, w domu z żelbetu albo miał ściany obite blachą. Może od tego trzebaby zacząć, czemu jest aż tak źle. Albo
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Bunkier raczej nie bo wi-fi z tplinka hula po całym domu. Ten funbox myślę, że jest zyebany, bo samo Orange oferuje jakiś właśnie repeater tylko za paręnaście złotych miesięcznie. Ale to co Ty podsunąłeś to mi pasuje, bo sobie wepnę w gniazdko przy stacjonarnym PC i kablem połączę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zbyszek_Kudriawcew: na jakość wifi z funboxa 3.0 wiele ludzi narzeka. Najlepiej wyłącz w nim wifi w ogóle (o ile się da, szczerze mówiąc nie wiem), potraktuj go jedynie jako źródło internetu, dołącz do niego przewodem swój accesspoint i będzie dobrze.
  • Odpowiedz
@Zbyszek_Kudriawcew: zależy jaki. Swój TP-Link, który obecnie używasz z radiówką możesz w tej roli wykorzystać.
Wcześniej pisałeś o ubiquiti, to bardzo dobre accesspointy (choć chyba niepotrzebnie aż w LR się pchałeś), ale ich skonfigurowanie wymaga już trochę zachodu. Choć w sumie, o ile dobrze pamiętam, najprostsza konfiguracja do rozsiewania jednej sieci jest chyba do wyklikania w trzech ruchach.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Mam adapter power line, internet śmiga lepiej niż zakładałem, ale.... słyszę go w głośnikach XD Poważnie słyszę szumy i brzęczenie w głośnikach od kompa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Im więcej mam zakładek otwartych tym głośniej/intensywniej. Można temu zapobiec?
  • Odpowiedz