Wpis z mikrobloga

Cześć!

Szukam obudowy do ok. 400 zł (ale im mniej wydam tym lepiej). Rozważam zakup:

1) SilentiumPC Regnum RG6V TG Pure Black - 259 zł
2) Signum SG1V EVO TG ARGB - 249 zł
3) Phanteks Eclipse P400A Tempered Glass Black - 289 zł
4) Fractal Design Meshify C Blackout - 389 zł (tylko gdyby pozostałe znacząco odstawały)

Chodzi mi głównie o jak najlepszy przepływ powietrza i najlepszy stosunek jakość/cena. Świecidełka lub ich brak są mi obojętne.

Co polecacie?

  • 9
@rasperrbery2314: nic nie sugeruje aby była bardziej przewiewna od phanteksa, obie są całe z siatki w sumie. spc ma więcej wiatraków ale ich wiatraki są dość głośne i jak 4 się rozkręcą może być głośno. oni zresztą testowali tę wersje a ona ma więcej wentylatorów od tej za 290. zakładając, że wymieniasz i tak wiatraki na jakieś 140mm ciche to nie jest zaletą ilość fabrycznych.
https://www.x-kom.pl/p/509787-obudowa-do-komputera-phanteks-eclipse-p400a-tempered-glass-drgb-digital-black.html
@10129: Bardziej mi chodziło o to, że ponadprzeciętnie w tej cenie i względem poprzednich produktów SPC. Względem Phanteksa oczywiście jest duże podobieństwo.
Podlinkowana przez Ciebie wersja z tego co zrozumiałem różni się większą ilością wiatraków w zestawie i są one RGB. Czy jest coś jeszcze czym się różni od modelu na liście?
@BezKrakaNiePograszMakaroniarzu: Mi chodzi o to, żeby obudowa mi starczyła na jak najdłużej. Pytanie czy warto w takim wypadku dopłacać do Fractala skoro mógłbym po kilku latach np. dołożyć do tych zaoszczędzonych 140 zł i kupić kolejną obudowę typu SPC.

@10129: To chyba skłaniam się bardziej ku tej wersji z listy, bo kontroler wiatraków jest dla mnie bardziej przydatny a RGB nie jest mi potrzebne. A jeden wiatrak też mi różnicy