Wpis z mikrobloga

@stefek999: większość zarażonych to pewnie nawet nie wie, że była zarażona „tym” wirusem. Statystyki są grubo zawyżone, bo na obecność wirusa zazwyczaj badają te gorsze przypadki i beznadziejne. Inny ma gorączkę, kaszel, wyleczy sam i tyle
  • Odpowiedz
@Kot_IK: > COVID-19 śmiertelność 2-3%
Hiszpanka 3-5% zmarło 40-50 milionów osób
czyli nie ma sie co bać XD

Już pomijam to podejście, że to tylko starsi i schorowani ludzie, czy osoby które tak piszą nie mają rodziców? Dziadków? Tacy ludzie są gorsi? Nie powinniśmy zapewniać im jak najlepszych warunków?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Kot_IK: no z tego co wrzuciles wlasnie, 80% lagodne a 20% wymaga hospitalizacji, czyli podawania tlenu albo nawet podlaczenia do respiratora.
  • Odpowiedz
@rumulusparaliticusXVI:
zgadzam się, powinniśmy i powinniśmy ograniczać zasięg wirusa na tyle ile to możliwe. Chodzi mi o nie wpadanie w panikę, wykupywania całych sklepów. Racjonalne działanie a nie panikowanie i węszenie spisku wszędzie.
  • Odpowiedz
@jast: czy "ciężka infekcja" to "hospitalizacji, czyli podawania tlenu albo nawet podlaczenia do respiratora" nie wiem, ale napiszę do PAN na FB i zobaczę co oni powiedzą na to
  • Odpowiedz
@rumulusparaliticusXVI: Przecież PAN pisze, że śmiertelność COVID-19 szacuje się na 0,3-1.0%. Skąd więc 2-3%? Liczenie śmiertelności podczas epidemii zawyża ją, stąd obecne 2-3% co nie oznacza, że to realna śmiertelność, a raczej mamy pewność, że jest grubo zawyżona

No i nie porównuj epidemii sprzed 100 lat, teraz nieco lepiej ogarniamy xD
  • Odpowiedz
@restecp: PAN może sobie szacować, obecnie na 87,508 jest 2990 zgonów co daje 3,4%. Według raportu WHO śmiertelność jest duża bo około 10% w przypadku gdy ktoś ma problemy z sercem lub niekontrolowanymi wysokimi poziomami cukru, ja mam takie osoby w rodzinie i dlatego boję się nie o siebie a o te osoby właśnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 31
@restecp: nie no przestań przecież PAN może sobie szacować, nie to co wykopek, który jeszcze dwa miesiące temu był ekspertem w relacji Iran-USA XD
  • Odpowiedz