Wpis z mikrobloga

Do jakiego napięcia ładuje się wam mi 8?
#mi8 #xiaomi
Zauważyłem że po ostanio, jakoś po aktualizacji do androida 10 już nie jest to okolice 4,4 V lecz 4,33 V :/, nawet po full naładowaniu nie ma więcej, od około 60% podczas ładowania już trzyma to napięcie zmniejszając stopniowo prąd, wcześniej jak ładował do 4.4 V mógł dłużej walić dużym prądem to tych watogodzin wchodziło więcej w krótszym czasie :/
Chyba że bateria ma w kontrolerze takie coś ze po liczbie pełnych cykli zmniejsza max napięcie ładowania bo i tak tego wyższego napięcia nie trzyma, tak jak to bywa w starych ogniwach 18650

Wgl po 15 miesiącach używania accubattery zaczyna z baterią robić się RIP, bo na początku miała pojemność koło 3250 mAh a obecnie jest to ~2500 mAh
wojtec124 - Do jakiego napięcia ładuje się wam mi 8?
#mi8 #xiaomi
Zauważyłem że po os...

źródło: comment_1583101539USQxQoqXJBErslRb27vm0N.jpg

Pobierz
  • 16
Oo, super, dzięki za info, czyli bateria pada ☔ w moim przypadku, Xiaomi nic nie nakombinowało ♹

Appka w miarę dokładnie mierzyła przy ładowaniu 70%+ byle tylko nie dobijać 100% na siłę do końca, bo wtedy umie czasem zawyżać pomiary pojemności. Na przestrzeni miesięcy czuć mega spadek i w appce się potwierdza.

W sumie to aplikacja pokazuje na dwa sposoby, jeden ile mAh wejdzie i drugi ile wyjdzie z baterii i tu
@ZlapalemBuchaZajebistegoChleba
Firmy Ugreen z Ali, coś koło 50 ziko kosztowała, klasyczne 2 porty - > pierwszy 2.1 A, a drugi QC 3.0 5V/3A, 9V/2A, 12V 1,5A, czyli klasyczna 18 watowa, sprawdziłem na oryginalnej to jest tak samo niestety, kwestia kontrolera baterii niemalże na pewno :D

@Mortemek u mnie sot jakoś do 4,5 h, jak był nowy to prawie 6/7 h wyciskał, oczywiście zależy co się robi, ale obecnie częściej obserwuję okolice 3h
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wojtec124 zwyczajnie się zastanawiam czy szybkie ładowanie nie niszczy szybciej baterii.
Mój redmi 4x ładowany szybką ładowarką po roku też miał spadek pojemności o jakieś 1000mAh, za to redmi 6a po roku nie miał żadnego spadku pojemności a był ładowany ładowarką 5V 1A
@wojtec124: @ZlapalemBuchaZajebistegoChleba: nie wiem jak w ogniwach li-po z telefonów, ale li ion lubią wysoką temperaturę ładowania, nawet do 60-70 stopni i w takiej temperaturze szybkie ładowanie zużywa baterię znacznie mniej (praktycznie wcale) niż gdyby była "szybko ładowana" w niskiej temperaturze.