Wpis z mikrobloga

Przez kilka miesięcy udzielałem pożyczek przez portal finansowo.pl. Profitem był bonus za pożyczoną kwotę. Niestety ale trafiły mi się dwie Panie które do dziś nie spłaciły pożyczek na kwotę 3.600PLN oraz 1.800PLN. Sprawę przekazałem firmie windykacyjnej. Nastąpiła windykacja telefoniczna, sms'owa, email'owa (bezskutecznie) Następnie zostały opłacone koszta sądowe i sprawa została przekazana do sądu. Teraz pozostaje mi czekać i nie wiadomo co dalej będzie.

Piszę te post z zapytaniem czy można jeszcze jakoś inaczej ugryść tą sprawę?

Edit: Złożenie zawiadomienia do prokuratury o popełnieniu przestępstwa?

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

#windykacja #sadowehistorie #komornik #pozyczka #dlugi #finansowo #pomocy
Yagami - Przez kilka miesięcy udzielałem pożyczek przez portal finansowo.pl. Profitem...

źródło: comment_1583264263S1p8MxqXhkXWSA1R38qYtM.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Yagami: nie ugryziesz w ten sposób, ponieważ musiałbyś udowodnić, że działały z intencją popełnienia przestępstwa, a na to nie masz dowodów
bez nich jak złożysz zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa masz gwarantowane umorzenie
próbowałeś wpisu do BIGów?
  • Odpowiedz
@blazek Szczerze nigdy tego nie testowałem. W skrócie na jakiej zasadzie to działa? Dłużnik zostanie wpisany do Big, lecz co po tym następuje?
  • Odpowiedz
@Yagami: może dać taki efekt - jeśli im zależy na możliwości brania kolejnych pożyczek kredytów, że się skuszą na spłatę celem wyczyszczenia wpisów BIG
  • Odpowiedz
@blazek @wezsepigulke ogólnie to jest przykre, żeby odzyskać swoje pieniądze potrzeba tyle czasu i wysiłku, a hieny nie mają nawet czelności skontaktować się, że nie są wstanie spłacić pożyczki, nic zero, wywalone. Chciałbym móc im jakoś dopiec
  • Odpowiedz
@Yagami: O, witamy w świecie windykacji, wierzycieli i niewypłacalnych dłużników.

Widzę kolega nowy, za chwilę ktoś oprowadzi. Masz małe szanse na odzyskanie swoich pieniędzy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Yagami: nie ugryziesz w ten sposób, ponieważ musiałbyś udowodnić, że działały z intencją popełnienia przestępstwa, a na to nie masz dowodów

bez nich jak złożysz zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa masz gwarantowane umorzenie

próbowałeś wpisu do BIGów?

@blazek: ale te osoby nie spłaciły żadnej raty, to nie jest tak, że spłacały i im się powinęła noga i teraz mają dług..
Jak ktoś ma rating E i złapie kogoś, kto zechce mu
  • Odpowiedz
@Yagami: Niesprzyjające, oględnie rzecz ujmując, wierzycielom przepisy prawa.

Jeśli dłużnik jest niewypłacalny to poniesiesz koszty procesu i egzekucji, a na końcu nie dostaniesz nic. Jeśli dłużnik jest wypłacalny, to prawdopodobnie podejmie zorganizowaną obronę, co wydłuży proces o kilka lat.
  • Odpowiedz
@Yagami: zainteresowałeś mnie tematem, czy od tego zysku płaci się jakiś podatek? czy jak to wygląda z tej strony? nadal to robisz? jaki zysk? możesz odezwać sie na PRV jak nie chcesz tu dawać info.
  • Odpowiedz