Wpis z mikrobloga

Ile RDR2 zajmuje miejsca na dysku? Chce wrzucić SSD 250GB by sprawdzić czy faktycznie będzie jakieś przyśpieszenie. Jak grałem w GTA V to mnie wuj strzelał z powodu czasu wczytywania :/
#ps4
  • 9
  • Odpowiedz
@PanZiomal: Z tego co w internetach piszą to w przypadku wersji cyfrowej na czas instalacji potrzebne jest 150 GB, z tym że weź pod uwagę że system też swoje zajmuje no chyba że tego SSD do kieszeni na USB wrzucisz
  • Odpowiedz
@PanZiomal: System zajmuje chyba 100 GB, dodaj do tego 100 GB na RDR2 i jeszcze zostanie ci 50 GB zapasu.
Tylko tak szczerze to nie wiem jak bardzo SSD wpłynie na czas wczytywania w tym konkretnym tytule, w zależności od tego jak są ułożone fizycznie dane w przypadku HDD różnica może być albo pomijalna albo wczytywanie może być o połowę krótsze bo twórcy jednak często projektują strukturę plików tak żeby bottleneckiem
  • Odpowiedz
@PanZiomal: Największym problemem we wrzucaniu ssdków do PS4 jest złącze SATA 2 i po wielu testach widać że ssd do PS4 jest mocno takie sobie, jasne daje efekt ale nie aż taki jakiego by się oczekiwało.
  • Odpowiedz
@Kakaladze: Tak jak pisałem w przypadkach gdzie wczytywane są całe gotowe nazwijmy to pakiety nie ma większej różnicy bo tak czy inaczej wąskim gardłem jest interfejs, ale tam gdzie dane są bardziej pofragmentowane dużą przewagę dają niskie czasy dostępu SSD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanZiomal: wrzuciłem ostatnio SSD do konsoli, bo miałem wolny i np. grając z kumplem w Division 2 miałem zdecydowanie krótsze ładowania niż on. Różnica nie jest tak gigantyczna jakby się chciało, ale trochę lepiej jest
  • Odpowiedz