Wpis z mikrobloga

Co kupić do nowego domu jednorodzinnego 130m2 (parter + poddasze)
Internet 250 Mb/s światło + router od dostawcy #skywave (nawet posiada antenki do wifi ale nie chcą włączyć :/)
Do podpięcia: telewizor - wifi, stacjonarka - Kabel, 2x laptop - wifi, drukarka - wifi, 3x telefon - wifi

Wymagania:
- dobry zasięg wifi 2,4ghz AC
- zainstalować -> skonfigurować -> zapomnieć

Dodatkowe plusy:
serwer VPN do podłączenia zdalnego (mogę posiadać publiczny adres IP), port USB do podpięcia dysku lub modelu 4G, sieć dla gości

Budżet: ~200zł z hakiem

Widzę że w odpowiedziach przewija się używany r6220 + openwrt. Dobry to wybór dla mnie?

#router @rawilson
  • 9
@WstretnyOwsik
@3RRR sprzętowe wsparcie natowania
Hardware nat

Nieoficjalne firmware zwykle nie obsługuje hnat przez co natowanie mocno obciąża procesor w routerze i się okazuje że brakuje wydajności nawet żeby qos sprawnie działało
A w gorszych sprzętach na oryginalnym firmware masz 1gbit transferu a na nieoficjalnym przez brak hnat wyciąga no 350 bez żadnych dodatkowych funkcji odpalonych
@WstretnyOwsik: Pan monter i Pani na infolinii twierdzili zgodnie że dostałem taki sprzęt ponieważ ich dostawca nie był w stanie dostarczyć modelu który montują standardowo (on jest bez wifi) i przysłał taki. Jeśli chce mieć wifi muszę kupić własny sprzęt...