Wpis z mikrobloga

@wyk00p: Może HackRF One? W oficjalnych polskich dystrybucjach masz w m.in. w botlandzie po 1700zł. A w chinach ta sama płytka po 300-400zł. Więc polecam rozważyć zakup z Aliexpress.
Przy okazji HackRF jest bardzo użyteczna płytką. Największa zaleta to możliwość transmisji w przeciwieństwie do standardowych SDRów które służą tylko do nasłuchu.
  • 0
@xfilokolo: znalazłem używke za 6 stówek w Polsce na OLX ale z drugiej strony nie wiem czy jest sens taką kwotę inwestować biorąc pod uwagę że nie mam możliwości montażu dobrej anteny mieszkając na parterze :-)
@wyk00p: Same here :(
też mieszkam na parterze i też muszę mocno kombinować z montażem anteny. Właśnie w drugim wątku analizuję temat z innym mireczkiem. W sumie postawienie anteny samochodowej na dachu bloku to jakieś rozwiązanie.
Tylko czy 20m kabla puszczonego po elewacji nie będzie generować dużych strat.
  • 0
@xfilokolo: Nie pozwolą mi raczej na to bo administracja tego osiedla to rak i beton. Za kilka miesięcy odbieram deweloperskie i niestety też parter (,)
@wyk00p: U mnie nawet nie odpowiadają na listy. Ale w mieście na blokach tego samego administratora widziałem przynajmniej kilkadziesiąt takich instalacji. Czyli antena na dachu i kabel na chama puszczony po elewacji od dachu na parter. Spróbuję zrobić to samo a w razie czego zrobi się samowolkę.
  • 0
@xfilokolo: A co do Baofenga to krótkofalowcy piszą że do dobrych anten to radio się nie nadaje bo będzie się zatykać. Musisz to przetestować i jak chcesz tylko słuchać to lepiej jest zakupić jakiś tani skaner Unidena.
@wyk00p: Właśnie w mojej klatce nawet z tego co pamiętam nie ma wyjścia na dach. A oprócz Baofenga UV-5R mam Motorole DP4801Ex i idzie do mnie Yaesu VX-3000. Oprócz baofenga dwa pozostałe powinny ładnie pracować.
@xfilokolo a to skoro jesteś w temacie to może wiesz czy da się zdalnie odsłuchiwać jakiś SDR? Np sdr jest w domu a ja sobie go słucham w pracy przez internet....?
@art212: Oczywiście. I to na wiele sposobów. Jeśli nie chcesz zdalnie sterować częstotliwością i innymi parametrami nasłuchu możesz po prostu puścić to Virtual Audio Cablem na teamspeaka i słuchać z pracy. Ja mam tak ogarniętego Baofenga nasł#!$%@?ącego PMRa. Wyjście baofenga podpięte do combojacka w laptopie i puszczone jako wejście na teamspeak. Jak ktoś się odzywa to słyszę to na kanale teamspeakowym na którym mam telefon.

Jeśli z modyfikowaniem częstotliwości to już
@xfilokolo Czyli PC musi być włączony cały czas. A nie ma takiego rozwiązania żeby urządzenie samo restreamowało strumień do sieci? Np przez raspberry pi? Nie wiem, może słyszałeś...