Wpis z mikrobloga

Jest jedna niezagospodarowana grupa społeczna, ktoś kto to weźmie pierwszy, będzie 3-2-1 polityczną siłą w kraju od razu. Mikroprzedsiębiorcy, nie mówię o przedsiębiorcach mających spółki. Brakuje kogoś, kto ich zgromadzi i ściągnie obietnicami "my wam zrobimy dobrze", zderegulujemy wszystko, zlikwidujemy przymus ZUS, księgowość sprowadzimy do zeszytu z 3 tabelkami, rozliczenie w całości przez internet, żadnych JPK/split payment, ustawę o DG zredukujemy do 1 strony A4.
Tak tylko piszę na wykopie pierdoły, bo zaraz ktoś odpisze, "niech ktoś". Nie mam na to pieniędzy, chęci i parcia.

#polityka #biznes
  • 5
@Anthermil: jakoś tyle lat było dobrze z samym KPiR, a teraz jakieś cuda na kiju xD nawet ten KPiR wydawał się zamordyzmem, gdzie w UK masz przychód, wydatki, dochód - finito :)
self-employment wystarcza jakoś milionom ludzi, a większość miast ma 1 urzędnika skarbowego na kilkanaście tysięcy osób. Druga sprawa to prestiż, chcesz poważniejszą firmę, wtedy idziesz w spółkę i tam już jest więcej #!$%@? ;)
@panpopo: Nie mam nic przeciwko uproszczeniom dla mikro ;) Ale JPK musi zostać - dla mikro to jest kwestia wklepania kilku faktur do excela (15 min na msc) xD A split jest od transakcji +15 000 zł i to tylko przy tych tzw. "wrażliwych" towarach i usługach i stosunkowo łatwo go obejść. To nie są więc jakieś wielkie bolączki dla mikro, ale ich zniesienie to proszenie się o jakieś przekręty.

W
@Anthermil: ja tam nie wiem, z chwilą wejścia JPK zawiesiłem DG, ale stale obserwuję ile regulacji się pojawia w każdym roku. To jest jakaś sraczka legislacyjna. Ciekawostka, już po zawieszeniu DG dostałem kilka mandatów. Wszystkie mandaty na 4,3,2 lata wstecz, za to, że spóźniłem się z zaliczką na dochodowy o kilka dni :)
To podejście "pani kontroler", władczy ton, klepanie regułek, poczucie władzy i mocy, a także łaska, którą mnie obdarzyła.