Wpis z mikrobloga

Krew mnie zalewa widząc na allegro oferty żelu do mycia rąk marki Cień z Lidla, gdzie normalnie kosztuje w okolicach 4zł, a na allegro sprzedawane jest po 15 zł, a czasem nawet więcej. Sami zresztą zobaczcie jaki piękny handel kwitnie na [Allegro](https://allegro.pl/kategoria/sterylizacja-i-dezynfekcja-preparaty-do-dezynfekcji-259882?string=cieńℴ=qd&bmatch=baseline-eyesa2-engag-dict43-hea-1-3-0306)
Postanowiłem więc napisać do Lidla, który jest właścicielem marki Cień, jak postrzegają tego typu sprzedaż poza swoimi sklepami i czy mają zamiar coś z tym zrobić. W tej chwili, jeśli chcesz kupić ten żel w sklepie, masz duże szanse, że go nie znajdziesz. Patrząc po ilości sprzedawanych żelów na allegro, nie z powodu kupowania przez zwykłych klientów, a przez cholernych januszy sprzedaży, którzy wyniuchali sobie niezłą okazję do zarobku.
Jeśli kogoś interesuje odpowiedź Lidla zaplusujcie ten post, zawołam od razu jak dostanę odpowiedź.

#koronawirus #lidl #januszebiznesu #allegro
miotaczsledzi - Krew mnie zalewa widząc na allegro oferty żelu do mycia rąk marki Cie...

źródło: comment_1583617503UKLu7fLsCjXX6eluY7CPl3.jpg

Pobierz
  • 123
  • Odpowiedz
Czy wy ludzie macie zdrowo? Plujecie się ze uczciwy zarobek a ni #!$%@? zwykle chamstwo i januszostwo, są braku zelow antybakteryjnych w aptekach i w sklepach w czasie epidemii tylko i wyłącznie przez takich januszy, idź jeden z drugim sprzedawać paróweczki, banda #!$%@? idiotów i wielkich znawców ekonomii. I owszem w czasie epidemii do której może dojść przez to ze w komunikacji zbiorowej ciężko dbać o higienie rak chocby nawet z powodu
  • Odpowiedz
Po co to żale i boleści? Kupują taniej , sprzedają drożej. Zarabiają pieniądze. O co #!$%@? chodzi typie ?


@orbitowski: o to że jest to marka własna Lidla, czyli są to produkty sprzedawane TYLKO I WYŁĄCZNIE przez Lidl. Taka odsprzedaż może być niezgodna z regulaminem firmy.
  • Odpowiedz
@miotaczsledzi: fascynuje mnie zarobek takiego geniusza biznesu
Kupi np 10 opakowań żelu bo mniej więcej tyle stoi tego przy kasie i wystawi sprzedaż za 15 zł kupując za 4 zł czyli ok 400% narzutu x 10 sztuk, brzmi nieźle ale dalej typ zarobi 110 zł na całym biznesie o ile nie postanowi jeszcze zarobić na transporcie chowając dodatkowy utarg. No ale musi iść na pocztę/paczkomatu itp stracić czas i w coś
  • Odpowiedz
@miotaczsledzi: no i? to juz uczciwy przedsiebiorca nie moze kupic towaru i sprzedać go dalej z zyskiem? XD co ty cpiesz?


@RozowaZielonka: Mówisz, że jesteś również zwolennikiem tego, ze ceny niektórych leków siegaja milionów, bo KTO ZABRONI UCZCIWEMU PRZEDSIĘBIORCZY. To są rzeczy z potrzeb pierwszej kategorii i takie działania to #!$%@?. Ale w sumie whatever. To do Januszy mozecie miec pretensje, że od tygodnia mimo gorączki i kaszlu nie nosze
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina: @Apocotokomu: Na jakiej podstawie uważacie, że z ceną maksymalną ustalona przez rząd, produkt będzie się dało w ogóle kupić? Popyt rośnie gigantyczne, podaż nie ma czasu nadążyć, bez wzrostu cen zamiast płacić kilka razy więcej, dostaniecie wirusa co najwyżej, bo żelu do mycia rąk na pewno nie będzie.

No ale przynajmniej będzie można się pocieszać, że wredni spekulanci nie zarobili
  • Odpowiedz
o to że jest to marka własna Lidla, czyli są to produkty sprzedawane TYLKO I WYŁĄCZNIE przez Lidl. Taka odsprzedaż może być niezgodna z regulaminem firmy.


@MechanicznyTurek: W regulaminie firmy może być nakaz zrobienia 10 pompek przed każdym użyciem, nie ma on żadnej mocy sprawczej. Nawet jeśli byś przy zakupie coś takiego podpisał, to jeszcze pozostaje rejestr klauzul niedozwolonych.
  • Odpowiedz
@KrzaQ2: Tylko pytanie czy zakaz odsprzedawania markowych produktów (o ile taki istnieje w tym przypadku) jest klauzulą niedozwoloną? Wątpię, zwłaszcza że klauzule te chronią konsumenta, a nie przedsiębiorcę, którym staje się osoba odsprzedająca produkt. Chyba że masz na ten temat inne informacje to chętnie poczytam.
  • Odpowiedz