Wpis z mikrobloga

SENAT - DEBATA S4D #lacunafabularniestarwars #lacunafabularnieczarnolisto

Konstytucja Republiki
Mapa Galaktyki
Karta Postaci

Szybkie zasady (zmiany od 3. tury są pogrubione):
- wpisy OOC (out-of-character) są zabronione i będą usuwane -> OOC na Discordzie Graczy lub moim
- głos zabierają tylko Senatorowie, wysłannik Rady Jedi i osoby dopuszczone do głosu przez Kanclerza
- w trakcie debaty składane są wnioski i projekty nowych ustaw
- Kanclerz wybiera wnioski i projekty ustaw pod głosowanie według własnych kryteriów
- Głosowanie odbywa się w oddzielnym wpisie, stworzonym przez Kanclerza @Kroomka
- Niezadeklarowanie AS przez Kanclerza do podanego na dole terminu oznacza ich przepadek w tej turze
- Od 3. tury możliwe jest odwołanie Kanclerza ze stanowiska na zasadach z Konstytucji

---------------------------------------------------------------------------

- Lecimy po kolei - zaczął dobitnie Kanclerz. - Dagua?
- Wystarczy zgoda na wpuszczenie ich śledczych na Coruscant do pomocy naszym i pożar ugaszony.
- Zjednoczony Sojusz?
- Najlepsze relacje w historii. Sojusz gospodarczy i militarny zwiększył możliwości całej Republiki. Obie strony czerpią z tej umowy niewyobrażalne korzyści. To z pewnością dzie...

Asystent zamarł, ale dostrzegł zezwalający gest Kanclerza.

... dzieło życia Kanclerz Pryde - dokończył cicho.
- Tak... Aurora - zamyślił się Lacheb. - O ile nie lubię patrzeć za siebie, o tyle na pewno będzie mi jej brakowało w Senacie. Nie wiadomo czego można się spodziewać po tym Walas'hku. To podobno cham i prostak.
- I grubas! - dodał szybko asystent. - Niech pan Kanclerz nie zapomina, że to grubas.

Kormak machnął ręką i zaczął przeglądać kolejny stos dokumentów.

- Widzę kolejne raporty o zamachach, na szczęście nieudanych - mruczał pod nosem. - Złapano zamachowców?
Asystent zaprzeczył, potrząsając głową.
- Armia Republiki, psia mać...

* * *

Kormak oczekiwał senatorów w Małej Sali, ale przybył godzinę za wcześnie. W rogu sali, jeszcze nie przy okrągłym stole, senator San Holo rysował coś energicznie, kładąc koniuszek języka na wargi. Senator Um'Barra z uwagą porównywał nazwisko Kanclerza na tabliczce ze swoim datapadem, nie dowierzając własnym oczom. Szechter Pryde zgromadził wokół siebie kilku ciekawskich Senatorów, którzy znad ramienia oglądali transmisję na żywo z Homoharemu na jego terminalu.

W pewnym momencie do sali wbiegł asystent senator Oyage Parany, wręczając pośpiesznie jej i Kanclerzowi kopię dokumentu. Dwójka polityków niemal jednocześnie zmarszczyła brwi, potem spojrzała na siebie.

- Na mojej macierzystej planecie Muunilinst odkryto dzikie, błyskawicznie rozprzestrzeniające się miasto, zarządzane przez droidy. Lokalne władze walczą z pasożytem, który z godziny na godzinę trawi moją planetę, ale są bezsilne wobec nieznanego zagrożenia. Domagam się wsparcia Republiki dla mojej planety, inaczej już niedługo nie będę miała kogo reprezentować!

Na środku okrągłego stołu wyświetlony został hologram z wizualizacją Muunilinst. Dzikie miasto droidów zajmowało już 2% całej powierzchi.

- Znam ten rodzaj zabudowy - oświadczył ponuro Mateo Walas'hk.

Wszyscy zebrani zwrócili wzrok na świeżo upieczonego Senatora.

- Widziałem ją na Odenusie...

---------------------------------------------------------------------------

W tej turze pięcioma Akcjami Strategicznymi dysponuje Kanclerz.

Przychód Republiki: 81 000k

Kanclerz ma czas do wtorku 10.03 do godziny 21:00 na zadeklarowanie Akcji Strategicznych.
źródło: comment_1583718437VcAp7Rxqdo8ZpjZ39QFTd8.jpg
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Esca i Desna Aqre, razem

Esca i Desna porozumiewawczo wymienili się spojrzeniami. Wiadomość o mieście droidów na Muunilinst trochę skomplikowała ich plany, jednak przedstawienie musi trwać, oboje to wiedzieli.

Senatorzy! — rozpoczęli wspólnie, zwracając na siebie uwagę całej Małej Sali — problemy planety Senator Parana oczywiście są ważne... ...jednak gonią nas także sprawy przeszłości. Jak wszyscy wiemy nasza eks-Kanclerz Aurora Pryde oraz kilku towarzyszących jej Jedi... ...zginęli w katastrofie w sektorze U02.
@Zerri
Mistrz Stah Schek jeszcze nie bardzo ogarnial o co chodzi z tym calym senatem. Od tego byl Mistrz Xsis. Ale jak trzeba mowic to nie mozna milczec.
Panie Kanclerzu:
1. Dzieci racza zartowac. Albo cos jest z nimi nie tak.
2. Bagatelizowanie rozeastajacego sie miasta robotow to naprawde kiepski pomysl. Proponowal
bym albo bombardowanie orbitalne albo szturm armii naziemnej z bronią EMP pod dowództwem jedii wyspecjalizowanych w niszczeniu droidow
3. Sektor
@lacuna
Kanclerz Kormak Lacheb - jak to pięknie brzmi... mniejsza

- Chciałbym zacząć od dwóch formalności. Po pierwsze, na swojego zastępcę nominuję senator Muunilinst, Oyagę Paranę ( @Ex2light ). Liczę na owocną współpracę. Po drugie, ze stanowiska Skarbnika Republiki odchodzi Achtunkus Tehn'o Kratus I ( @achtunki ). Jego obowiązki przejmę osobiście. Podziękujmy mu za służbę Republice - mówiąc to kanclerz wstał i zaczął klaskać.

- A teraz przejdźmy do spraw priorytetowych. Atak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Senator San Holo - reprezentant układu Cor

Konczy rysowanie i chowa szkicownik tak by nikt nie widział, jeśli jednak by podglądną przez jego ramie, zauważyłby zarysy glowy z... jakimiś trójkątami?

-Na czym my to? Ah tak, senat. Dzień dobry wszystkim w ten dosyć przygnębiający dzień. Rozumiem że do wszystkich dotarła wieść o tragicznej śmierci byłej kanclerz, a naszej koleżanki, senator Pryde, oraz mistrzów jedi. Proponuje minutę ciszy, by uczcić ich pamięć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Desna Aqre

Staruszku ( @Stah-Schek ) lepiej nie żartuj sobie z oficjalnych senatorów Republiki. Możemy mieć różne poglądy, co nie zmienia faktu, że ostatnio zawiedliście. Niezły macie burdel w tym Archeo... to znaczy nieporządek w Zakonie. Zamiast kłócić się z nami, ustabilizujcie sytuację po ostatnich "incydentach" , zobaczycie że wszystkim nam wyjdzie to na dobrze.

Z innej kwestii, mistrzu Stah-Schaku, twój pomysł na szturm na miasto droidów na Muunilinst po prostu... jest.
Mateo Walas'hk, przedstawiciel Skarpetonu

- Myślę, że wszyscy słyszeliście historię wyprawy na Odenus. Zostaliśmy tam zaatakowani przez agresywne droidy. Teraz... - tu nastąpiła dramatyczna pauza - zostaliśmy wszyscy zaatakowani! Muunilinst nie może zostać zostawiony sam sobie. Musimy przygotować się do ewakuacji zagrożonych obszarów i zbombardować wszystko co te przeklęte blaszaki zmieniły!

Mateo obejrzał się na salę. Wśród nich widział wielu swoich byłych klientów. Wiedział, co robili wcześniej. Wiedział, co zamawiali wcześniej. Wiedział,
Szechter Pryde

Szybkim krokiem wszedł na mównice "ja bez żadnego trybu" rzucił do kanclerza

Przepraszam bardzo ale kilka dni temu zabito w zamachu naszą Panią kanclerz czy nikt już o tym nie pamięta? czy nikt nie chce znaleźć winnych tej zbrodni? A winni są na na Nar - Sheeda. Mieliśmy okazję zrobić pierwszy atak. Wyprzedzić wroga ale senat nie miał odwagi wykonać tego ruchu. To wy macie krew na rękach. To wy
źródło: comment_1583757946lL96hNPmqMaoF2qNjexR45.jpg
  • 10
Ja jak zwykle krótko i na temat i w kolejności priorytetow.

Zlikwidowanie robo zagrożenia, przy użyciu wszystkich możliwych środków, w tym bombardowania orbitalnego - czas na badanie wroga przyjdzie jak przestanie się ruszać.
Dochodzenie w sprawie śmierci byłej Pani Kanclerz oraz wielu innych ważnych dla republiki dostojników, powinno zostać jak najszybciej zorganizowane i to łącząc wszystkich senatorów i członków akademii a nie dzieląc. Dlatego powinna zostać wysłana komisja do zbadania wraku oraz
Oyage Parana, Senator planety Muunilinst

Starając się zachować spokój pani Senator wygłosiła swoją krótką przemowę.

- Wiem że większość z was chciałaby wysłać flotę przeciwko droidom na mojej planecie. Tym kilku którzy głosili aby to ja podjęła ostateczną decyzję szczerze dziękuję za wsparcie. Nie mogę na bombardowanie mojej ojczyzny od razu. Wyruszam tam niezwłocznie i proszę Senat o udzielenie mi wsparcia w pertraktacjach z nimi. Niezmiernie pomocny może być jeden z najemnych
Jakkai Zoidberg

Powoli przechadzał się po hangarach Aquaparkii podczas wizyty gospodarczej. Oczekiwał na raport inżynierów z prowadzonych prac, które zlecił po ataku sił Odenusa. Po chwili dobiegli do niego oczekiwani posłańcy, którzy zdyszani zaczęli mówić:

-Mackowaty panie, mamy dwie wiadomości!
-Zacznij od złej.
-Nie działa.
-Hmmm... a dobra?
-Zbudowaliśmy go!

Jakkai uśmiechnął się pod macką:

-Nareszcie! - po czym doszło do niego, co właśnie usłyszał - JAK TO #!$%@? NIE DZIAŁA?!

Jeden
Caius Carrambus, Aquila

Panie Kanclerzu, Wysoka Izbo!

Powiedziano już prawie wszystko, co było do powiedzenia, dlatego ograniczę się do jednego postulatu.
Tajemnicą pozostaje dla nas sytuacja na Odenusie, posunięcia droidów są nagłe i niespodziewane. Nie mamy żadnych środków, które pomogłyby to zmienić. Dlatego wnoszę o rozmieszczenie sieci nasłuchowo - nadawczej w kluczowych sektorach wokół Odenusa: T01, T02, T03, U04, V04, W05, X05, Y05, Z04.
Nie możemy pozwolić wrogim nam siłom na bezkarne