Wpis z mikrobloga

Mirki, ktoś się orientuje, jaka jest maksymalna odległość montażu grzejników od pionu CO? Obecny grzejnik mam 1.5m od pionu, chcę go zamienić na grzejnik pionowy i przesunąć o 1.5m dalej. Wykonawca mówi, że nie ma problemu, spec ze spółdzielni (który wydaje pozwolenie) mówi: "nie radziłbym tak daleko, bo może nie grzać, ale w sumie to nie wiem jak to z tymi pionowymi jest..." Ogrzewanie miejskie, pod moim mieszkaniem jest jeszcze jedno a pod nim węzeł. Ktoś coś jest w stanie doradzić albo podpowiedzieć kogo pytać, żeby mieć pewność?

#budownictwo #remont #ogrzewanie
  • 2
@kanapka: Hmm nie wiem czy jest coś takiego jak maksymalna odległość, myślę tak na chłopski rozum, że jeżeli zachowasz odpowiedni spadek rury (nie dasz równiutko względem podłogi tylko ze spadkiem) to nie powinno być większych problemów
@kanapka: Stary grzejnik ma pewnie podłączenie boczne a nowy pionowy będzie pewnie podłączony od dołu?
Kwestia jest taka iż stary grzejnik ma pewnie podłączenie boczne a rury idą z pewnym spadkiem miedzy pionem a grzejnikiem i w miarę prosto. Jak dasz nowy grzejnik pionowy i przerobisz pion oraz podłączysz grzejnik bocznie to będzie na pewno grzało ale jak nowy grzejnik podłączysz od dołu a rury powykuwasz plus dodasz trochę kolan to