Wpis z mikrobloga

Wegańskie tortille z nuggetsami z tofu z produktów dostępnych w Lidlu i Biedrze

W komentarzu umieszczam zdjęcia produktów oznaczonych literkami w zależnosci od tego, czy kupione są w Biedronce (B) czy Lidlu (L).

W wegańskiej tortilli rezygnujemy z mięsa, np. zamieniajac je na nuggetsy z tofu lub kalafiora. Przedstawiam poniżej mój sprawdzony przepis:

Tofu zamrażam i dopiero po całkowitym odmrożeniu łamię je na kawałki i zalewam bulionem warzywnym. Zamrożone (a potem odmrożone) tofu ma lepszą konsystencję i lepiej pochłania aromaty, dzięki czemu nie ma takiego nijakiego smaku, z jakim kojarzymy tofu.

Po ok. 60 minutach maczam je w cieście, które robię "na oko"- poniżej wymienię orientacyjnie składniki (kolejność wg tego, których składników użyłam więcej):
Mąka (ja daję owsianą ze zmielonych płatków owsianych, ale można też zwykłą pszenną),
Papryka słodka wędzona,
Czosnek granulowany,
Kminek mielony,
Papryka słodka
Chili w proszku lub sos sriracha- tyle, by ciasto było naprawdę ostre, będzie je wtedy lepiej czuć w tortilli,
Pieprz,
Sól.
Składniki mokre:
Mleko sojowe- ja używam biedronkowego bez cukru, bo jest suplementowane wit b12 i wapniem,
Woda
Olej
Moje ciasto jest ciemne, brązowo-czerwone, mocno doprawione, za słone i za ostre w smaku. Po usmażeniu i tak smak straci na intensywności.

Dalej: maczam kawałki w cieście, tak by przylgnęło grubą warstwą z każdej strony, a potem obtaczam w mące i wrzucam na rozgrzaną patelnię ze sporą ilością oleju.

W takim samym cieście można zrobić np. nuggetsy z kalafiora lub zapiekać inne warzywa, np. brokuł do pizzy.

Tortille smaruję salsą meksykańską z Biedry (to w tym małym słoiczku, ostatnio była dostępna, ale gdyby nie była, to wzięłabym pierwszy lepszy sos pomidorowy). Można też użyć hummusu lub dowolnego sosu, który lubimy.

Kroję warzywa: por, pomidor, paprykę, ogórek, cebulę, sałatę- mieszam je z sosem czosnkowym, który robię na "śmietance" sojowej z Lidla lub kokosowej Planton. Ja do sosu czosnkowego daję zarówno ząbek czosnku, jak i czosnek granulowany z torebki, dodatkowo trochę soku z cytryny, pieprz, sól i oregano- tak na dobrą sprawę sos czosnkowy robię kilka godzin wcześniej, żeby wszystkie aromaty się połączyły.
Zamiast sosu czosnkowego można dać oczywiście jakiś paprykowy lub pomidorowy.

Wrzucam do tortilli warzywa i nuggestsy, zawijam i podgrzewam w mikrofali lub piekarniku.

Nuggetsy z tofu sprawdzają się też do pizzy wegańskiej (pokrojone na mniejsze kawałki).

#roslinnyjadlospis #wegetarianizm #weganizm #dieta #gotujzwykopem
Catit - Wegańskie tortille z nuggetsami z tofu z produktów dostępnych w Lidlu i Biedr...

źródło: comment_158385867294fA4RsW9BMRqLt2OjvMY5.jpg

Pobierz
  • 7