Wpis z mikrobloga

Siema, pytanie do front-endowców stricte.

Tworzycie w pracy aplikacje frontendowe z wykorzystaniem typescript? Jak bardzo Wam to pomaga/utrudnia pracę?

Nie pracuję komercyjnie, a bardzo bym w przyszłości chciał. Cały czas uczę się nowych rzeczy, i tak w momencie sięgnięcia po reduxa typescript w projekcie mi po prostu zaczął wadzić. Nie mając pojęcia o reduxie edytor co chwila domagał się typowania w metodach, które dopiero co poznaję i jeszcze nie rozumiem co dokładnie robią. I zamiast logować sobie do konsoli wyniki swoich działań - #!$%@?łem się dzisiaj cały dzień jak się konfiguruje reduxa w typescript.

#frontend #react
  • 16
@FiranMercury: Jeśli będziesz mieć TS to na pewno pomoże w CV poza tym nigdy nie wiadomo gdzie trafisz do projektu więc TS często decyduje czy cie zatrudnią etc. Ja tak miałem 1.5 roku czysty react nagle teraz TS a że miałem z Angulara to nawet gładko poszło gorzej jakbym nie umiał.
@FiranMercury: Jak nie znasz reduxa i TS to najpierw zapoznaj się z jedną z tych rzeczy. Bo są one na tyle skomplikowane, że osobie początkującej na pewno będzie trudno zrozumieć obie rzeczy razem. TS jest spoko, pozwala pisać "bezpieczniejszy" kod i wyłapać część błędów wcześniej no i tworzy przy okazji fajną dokumentacje w kodzie. Ale trzeba w nim trochę popisać. Pomęczyć się czasami ze stackoverflow ale po jakimś czas wchodzi w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LepiejWcaleNizPozno: no właśnie, czuję jakby to był dla mnie jedynie spowalniacz. Grzebię z użyciem ts nad jednym projektem od ponad dwóch tygodni i nic tylko przeglądam stsckoverflow. Nic mi nie podpowiada tylko cały czas sypie błędami
@LepiejWcaleNizPozno: Mamy api wszystko cacy ale development biorąc pod uwagę dobry IDE jest kilka razy szybszy fakt ramda pipy picki etc są super ale mam tutaj na myśli ze mocne typowanie powoduje że nie wsadzisz czegoś czego nie przewidział autor funkcji i zarazem masz informacje co tam wchodzi bo często ludzie nie piszą dobrze nazw funkcji i ich argumentów dokumentacji etc.
@FiranMercury: w większości projektów frontendowych, TS wprowadza jedynie szum informacyjny. Koledzy powyżej podjarali się możliwością napisania "string foo" w JSie, jednocześnie nie rozumiejąc na czym polega statyczne typowanie i przeciążanie operatorów.
Z języków typowanych, polecam naukę Haskella. Zrozumiesz wtedy o czym piszę.