Wpis z mikrobloga

@Kalamarapaksa: 27 chorych i 7 w stanie ciężkim. Daje to 25%. Biorąc pod uwagę ile % średnio statystycznie powinno być w takim stanie to nie ma #!$%@?, u nas musi być o wiele więcej przypadków. Po prostu za mało testów. Skoro jak mówią są w stanie testować 2000 DZIENNIE to dlaczego nie testują prewencyjnie osób objętych kwarantanna? Albo kłamią albo nie wiem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ewelinulla: Z tego co słyszałem w Polsce testom na obecność wirusa podaje się głównie osoby które kwalifikują się do leczenia szpitalnego, a więc już w stanie cięższych objawów. Więc stosunek ciężkich przypadków do wszystkich mnie nie dziwi, ale realnie przypadków może być znacznie, znacznie więcej.
@ewelinulla: na Twoim linku Wlochy tez maja 10k+/877 wiec nadal to nie jest 25%

25% to jest to co lekarze z Lombardii przekazują.


@ewelinulla: w to co wykopki pisza tez wierzysz?
Zgodze sie ze oficjalne liczby moga byc manipulowane ale czerpane danych "bo tak mowia" tez nie jest madre.
Jakis danych sie nalezy trzymac wiec trzymajmy sie tych potwierdzonych na oficjalnych stronkach a nie przkekazywanych przez "zdzicha" z oddzialu i
@gorzki99: Mówię Ci tylko to, że dużo danych jest niewiarygodnych. Poza tym nie wiem czy wiesz, ale od zdiagnozowania do przejścia w stan ciężki zazwyczaj potrzeba trochę czasu (vide babka ze Szczecina). Zatem Twoje wyliczenia nie uwzględniają, że tym ze stanem lekkim się pogorszy. A o 25% pacjentów mówi koordynator ICU z Lombardii. Może(prawdopodobnie) nie diagnozują wszystkich, ale 25% z tych co diagnozują to nie mity.