Wpis z mikrobloga

@karvon: mowie 'praca', ale to sa praktyki studenckie (taki skrot myslowy) :)

Firma zajmuje sie glownie stabilizacja eznymow, ich zastosowaniem w przemysle i produkcja bioelektrod (z zastosowaniem wczesniej ustabilizowanych eznymow).

Moje zajecia tutaj to glownie praca badawcza: testowanie nowych stabilizatorow, pomiary stabilnosci istniejacych itd. Oglnie 'mokra' robota :) ale calkiem przyjemna. No i swietne doswiadczenie :)
@Soczysty24: opowiedz w paru slowach o swoich badaniach :D To co mozesz, oczywiscie :P

Do czego ta firma potem wykorzystuje te bioelektody? Jakies fajne syntezy, czy to raczej zastosowania analityczne?
@Soczysty24: I tak trochę bardziej szczegółowo, nie, że robię enzym tylko czy używasz np. alg jako bazy, jak go "mieszasz, hodujesz" takie tam. Dla mnie to jest interesujące, bardziej niż jedzenie zupy ;)

@karvon: @Jofiel: Wybaczcie, ze dopiero teraz, ale jak wspominalem (lub nie) dostep do neta mam tylko w pracy :)

Co do bioelektrod: glownie sprzedaja je firmom, ktore pozniej montuja je do swoich urzadzen. Np. poszla teraz spora partia takich elektrod do wykrywania metali ciezkich w wodzie zakupiona przez rzadowa organizacje ds. srodowiska. Jednak kilka podobnych detektorow (np. wykrywanie amoniaku) jest w calosci produkowanych tutaj.

Nie wiem co jeszcze moge powiedziec