Wpis z mikrobloga

@bianco86: co za januszeria na wykopie.
Prawdziwy młody Janusz nie lubi:
Lekarzy, nauczycieli, urzędników, humanistów, kobiet, dzieci i jeszcze aktorów.
Tak ciężko zrozumieć, że zwykły aktor to nie jest gwiazda i z reguły marnie zarabia, w dodatku na gówno-umowach?
I że z dnia na dzień cała branża zostaje bez kasy?
  • Odpowiedz
  • 6
@przeciwko78 ale chcesz powiedzieć, że przez środki do życia, ta pani miała na myśli trufle i kawior? Albo drogie perfumy? Bo jeżeli chodzi o podstawowe rzeczy, to chyba każdy powinien być wstanie, albo mieć w zapasie zabezpieczenie przynajmniej 6 miesięcy wprzód.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 59
@Akayari: ale zamknięcie teatrów to jest największy problem właśnie dla tych aktorów którzy nie są na umowie. Oni mają płacone tylko za wykonane dzieło i w przypadku takim jak teraz nie dostają nic. Etatowi pewnie dostaną normalna pensje choć bez dodatków zwyczajowych za nadgrania
  • Odpowiedz
  • 2
@przeciwko78 ja wiem, problem przedstawiony tutaj, jest taki, że dzień po ogłoszeniu zamknięcia taki artykuł ląduje na głównej z czerwoną ramką. Czytają to ludzie którzy pracując za minimalną wciąż starają się coś mieć na czarną godzinę.
  • Odpowiedz
  • 10
@bianco86 Wiele osób w teatrach czeka latami żeby dostać etat. Nie chodzi tylko o aktorów ale także obsługę, technicznych, muzyków. Teraz zostaną bez środków do życia, więc daruj sobie takie komentarze.
  • Odpowiedz
@bianco86: mnóstwo ludzi pracuje na zleceniach, które im się właśnie z dnia na dzień urwały. Między innymi cała branża rozrywkowa.
To jest bardzo poważny problem, kataklizm wielu rodzin.
A przygłupy plusują wysrywy typu

kokaina jest droga
  • Odpowiedz
@bianco86: Bo oni się przyzwyczaili do takich wypłat. Jadą na minimalnej na etatach, a reszta umowa o dzieło.
PIEPRZONY STANDARD
Potem jest płacz, że oni emerytur nie mają i naglowki w stylu Cugowski/Rodowicz mają 30 złoty emerytury. Bo tak oszczędzali za komuny.

Rozumiem płacz nawet Karolaka, który jest dydrektorem teatru i będzie w plecy bo jednak część kosztów ma stałych ale tez bez przesady. Granty ma, kasa z reklam jest to
  • Odpowiedz
  • 10
@durielek2 o tym piszę. Ja gdybym od jutra nie dostawał wypłaty mógłbym w Polsce spokojnie 10 lat przeżyć na niskim poziomie.

Chodzi tu o to, że teatr nie jest niczym szczególnym. W każdej innej pracy możesz dostać wypowiedzenie, albo firma upaść i nie wypłacać zaległych wypłat.
Generalnie każdy powinien planować i mieć plan na taki wypadek.
  • Odpowiedz
@durielek2 z jednej strony aż ciężko uwierzyć, a z drugiej wcale bym sie nie zdziwił. Ja mam 22 lata i pierwsze co robię, to buduje sobie poduszkę finansową - wydaje jak najmniej żeby mieć kasę na wypadek dłuższego czasu bez dochodów
  • Odpowiedz
  • 3
@durielek2 to też jest prawda, więc dlatego aktorzy nie zasłużyli na artykuł na szczycie strony według mnie.
Wręcz przeciwnie, jeżeli ktoś uważa się za jednostkę ponad przeciętna to fakt, że pozwoli się znaleźć w takiej sytuacji jest trochę jego winą.

Według mnie jest i będzie wiele więcej ludzi, których los będzie nie do pozazdroszczenia, więc nie ma się co litować nad aktorami.
  • Odpowiedz