Wpis z mikrobloga

@aldi7x: Mi odmówili rejestracji jak i zgłoszenia kupna przyczepy, bo niby brakowało mi paru papierów (akt podziału spadku, sam akt notarialny nie wystarczył).

Zgłosiłem przez EPUAP nabycie pojazdu, wysłałem jedynie skan umowy kupna-sprzedaży. Okazało się, że się da i przyczepa już widnieje w systemie, że jest w moim posiadaniu xD
@aldi7x: pamiętam jak znajomym z Niemiec okradli auto z nawigacją, nowiutką, co była na gwarancji. Chcieli dostać od policji zaświadczenie o kradzieży, ale policja powiedziała, że nie wystawi, bo musi mieć dokumenty od nawigacji (które były w Niemczech)... i uwaga: nie dało się skanem, mailem, ani nawet pocztą! Znajomi musieliby fizycznie dostać fizycznie dokumenty by pojawić się z nimi na komisariacie, odebrać zaświadczenie i wtedy wysłać do Niemiec. Były święta wielkanocne.
@aldi7x: kolega wczoraj stał od 6 rano zarejestrować pojazd. Mówi, że jak już pobrał bilecik, to poinformowali ich, żeby poskładać papiery w okienku w wydziale (a nie w biurze) i przyjść za kilka godzin, to oni to załatwią.
Ogólnie z mega kolejki itp. okazało się, że można sobie poradzić w inny sposób ( ͡° ͜ʖ ͡°)