Wpis z mikrobloga

Slub w polowie maja. Z narzeczona w stresie bo nie wiadomo co będzie z racji że panuje #koronawirus
Odwolac, nie bardzo mogę...w umowie mam zawarte że w przypadku odwołania wesela na 2 miesiące przed muszę zapłacić za określoną w umowie (minimalną) ilość osób. Czy jeśli zakaz zgromadzeń się utrzyma do maja, to mogę odwołać wesele bez ponoszenia dodatkowych kosztów z racji, że nie jest to przyczyna zależna ode mnie czy coś? może ktoś kto lepiej zna się na #prawo coś więcej się wypowie.
Generalnie lipa straszna, przede wszystkim współczuje parom które mają w przeciągu 7/14 dni slub.
#slub #niebieskiepaski #rozowepaski #zwiazki
  • 13
@Papaya: najlepiej najpierw pogadać z usługodawcami - nie wiem czy zespół, fotograf i inni będą chcieli na siłę iść pracować na ślub wiedząc ile osób potencjalnie niebezpiecznych może się na nim pojawić. To też są ludzie.
@Vojak: @Grooveer: Generalnie póki co nie dzwonię do usługodawcy, chce jeszcze chwilę poczekać z racji że to 2 miesiące i zobaczyć jak się sytuacja będzie rozwijać. Niby też ludzie, ale wiadomo jak to w kraju z dykty - usługodawca będzie robił wszystko, żeby nie być stratnym.
@Tereskaxoxo: Nie pamiętam czy była klauzula o siłach wyższych, wydaje mi się że nie. Musiałbym rzucić okiem do umowy.
@Papaya: Ja też mam w połowie maja, zaczynam się stresować ale z decyzją wstrzymujemy się do świąt/tydzień po świętach. Mam nadzieję, że do maja wszystko się uspokoi... :( Na razie nie dzwonię do lokalu, obserwuje na grupach weselnych z moich okolic co się stanie z weselami po świętach, koniec kwietnia.
@Monix94 no też generalnie czekamy na rozwój sytuacji... Doszliśmy do wniosku że ślub i tak się odbędzie choćby mieli być tylko świadkowie i my. Tylko szkoda tego wszystkiego bo prawie 3 lata czekania na salę itd. A może nic z tego nie wyjsc
@Ozdoba umowa leży w domu rodzinnym, nie mam jej w miejscu zamieszkania, póki co z racji na daną sytuację nie wybieram się do domu żeby nie narażać rodziców. Ale oczywiście umowę się przeanalizuje dokladniej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Papaya: ja mam 28 mają, mam kontakt z restauracją, po rozmowie jestem spokojniejszy, pdoobno mają kontakt z sanepidem i mają zalecenie przesuwać wesele z kwietnia i te które wypadają maksymalnie do 15 maja. Z moją różowa mamy czekać do połowy kwietnia na rozwinięcie sytuacji. Ale pdoobno wszyscy oczekują że do 15 mają już będzie po kłopocie