Wpis z mikrobloga

@Emmzon tylko ze ten z lidla jest tylko bakteriobojczy a nie wirusobojczy. Przynajmniej ja taki znalazlem. Orlen ogarnął temat w 3 dni i zabezpiecza spoleczenstwo a janusze podnosza jazgot. Jak ktos nie chce, niech nie kupuje albo idzie do konkurencji. Orlen stronk! (òóˇ)
  • Odpowiedz
ponieważ ludzie traktują ryzyko na tyle poważnie, na ile są w stanie zapłacić ;) gdyby od tego płynu zależało twoje/moje życie, to zapłaciłbyś 9 tysięcy za 5 litrów?


@Jutuberiano: Jak Twoje to nie. Jak moje to tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Emmzon: 99zł za 5l to jest śmiesznie niska cena. Zaczynam produkcję takiego płynu i jeśli miałbym go sprzedawać po cenie Orlenu, to ch..a bym na tym zarobił. Na rynku zaczyna brakować dosłownie wszystkiego, bo każdy Januszex (w tym mój xD ) który może zabrał się za produkcję. Najgorzej jest z alkoholem - gorzelnie chętnie sprzedadzą, ale cysternę - to tylko jakieś 600 000 PLN ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Emmzon: co za #!$%@? trzy ptasie mleczka kosztuja 3zl w "batoniku", ale całe dwie palety w pudle 10zl ps nie wierzcie robaki, że ktoś by się za to tak zabrał szybko nie z innego powodu jak skoszenie gigantycznego siana.
  • Odpowiedz
Ta "mini-afera" o 5l płynu dezynfekującego za 95zł pięknie pokazuje jakimi ludzie są debilami. 50ml w Lidlu za 2zł wygląda lepiej, nie? xD

@Emmzon: Zastanów się, jaki jest przykładowo udział kosztu opakowania w obu przypadkach.
Zakładając więc, że koszt produkcji takiego środka jest w granicach 3-4zł/l to zarobiliby spokojnie wystarczająco dużo sprzedając te baniaczki 5l za 40-50zł. Firmy sprzedające w pełni komercyjnie na przykład paliwo do kominków, gdzie 99% to alkohol
  • Odpowiedz
@Emmzon: afera polega na tym, że na stacji kupuje się artykuły detalicznie. Nie potrafię sobie wyobrazić kupienia do paliwa, coli i hot doga 5 l plynu dezynfekcyjnego. Skoro wprowadzają limity mogliby to rozlać też do mniejszych opakowań po mniejszej cenie.
  • Odpowiedz
50ml w Lidlu za 2zł wygląda lepiej, nie? xD


@Emmzon: Ale wiesz, że w tych 50 ml za 2 zł ponad połowa to koszt opakowania?
(kosztu produkcji oczywiście, pomijając marże, transport, itd.)
  • Odpowiedz
Po pierwsze gówno prawda


@Emmzon: Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Koszt surowców na 50 ml płynu do dezynfekcji, nawet przy obecnych cenach etanolu, to ~0,25 zł.

  • Odpowiedz
@Noniusz: W sumie cena tego żelu Cien to 3zł, koszt opakowania to jakieś 50gr max, podejrzewam, że mieszanka "Aqua, Alcohol Denat., Glycerin, Parfum, Carbomer, Limonene, Linalool, Aminomethyl Propanol" kosztuje jeszcze mniej. Cenę opakowania biorę z tego, że skoro z hurtowni mogę ściągnąć setki tysięcy takich opakowań w takiej cenie $0.1-0.2/szt to produkcja musi być jeszcze tańsza.
  • Odpowiedz
hurtowni mogę ściągnąć setki tysięcy takich opakowań w takiej cenie $0.1-0.2/szt to produkcja musi być jeszcze tańsza


@Emmzon: Zakładam, że producent preparatu dezynfekcyjnego te opakowania kupuje, więc dla niego to koszt większy niż sam żel. Porównywalny, ale nadal z moich obliczeń wychodzi, że większy ;p Swoją drogą ten żel to w ogóle jest do dezynfekcji, skoro ma w składzie więcej wody niż alkoholu? WHO zaleca co najmniej 60% etanolu.
  • Odpowiedz
@Emmzon: znaczy tak. Koszt produkcji domowego płynu dezynfekującego to mniej więcej 30zl za 1.7 litra. Opartego na zaleceniach WHO.
Tzn
Izopronol - 1l 21 zł
Gliceryna 100ml- 4.90
Nadtlenek wodoru 100ml- 2zl
Woda destylowana 1l - 3zl

I tak domowa metoda mamy najtańszy możliwy płyn do dezynfekcji (część składników nam zostanie np 70ml gliceryna, 50 nadtlenku, 0,8l wody destylowanenj)

Przy czym wymaga to ogromnej gimnastyki i kombinowania. Bo w normalnych hurtowniach
  • Odpowiedz