Wpis z mikrobloga

Właśnie się dowiedziałem że Polska nie ewakuuje wczasowiczów/pracowników z Europy w tym z Hiszpanii. Jesteśmy na wczasach w Walencji. We wtorek wracamy więc z dziewczyną przez Madryt do Berlina, a stamtąd autokarem do Polski. Jeśli teraz nie mam wirusa to z dużym prawdopodobieństwem go nabęde podczas tej wycieczki po ogniskach Europy. Dziękuję polskiemu rządowi że zostawił nas na pastwę losu! #hiszpania #koronawirus
  • 129
@matszelm: widzę wiele nieprzyjemnych komentarzy... ja powiem szczerze i uprzejmie: Twój wyjazd był w znacznym stopniu obarczony takim ryzykiem. Domyślam się, że jako osoba pełnoletnia świadomie podjąłeś decyzję o wyjeździe - biorąc to pod uwagę. Zakładam też, że masz przygotowany jakiś tzw plan B. Lepiej już zacznij wprowadzać go w życie... :

@matszelm: Komunikacja publiczna, busy, pociągi, samoloty, to wszystko raczej będzie pustawe teraz. Więc maseczka, nie dotykaj poręczy, siadaj z dala od ludzi i powinno być ok.
@InformacjaPoufna planem A był powrót ryanairem tak jak planowaliśmy . Plan B miał być czarter. Dziś na stronie lotu można wpisywać się na listę . Mam plan C czyli lot z Madrytu do Berlina. Musi być dobrze :) miłość w czasie zarazy
@matszelm: To nie jest tak że wyleciałeś do kraju objętego ryzykiem epidemiologicznym (ostrzeżenia gov)? Czy to nie jest ryzyko które podjąłeś samodzielnie pomimo wyraźnych zaleceń sanitarnych? (państwo wywiązało się ze swojej roli)

Owszem w takich przypadkach rząd mógłby pomagać, ale odpłatnie.
Nie przejmuj się że w Polsce zarazisz innych:
1. Jeżeli przekroczysz granicę wylądujesz od razu w kwarantannie (taka jest procedura po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemiologicznego)
2. Masz olbrzymią szansę że