Wpis z mikrobloga

@donglazur jednak pamięć zawodzi. Canon deklaruje 150k. No to z takim przebiegiem trochę przypau. Chyba że cena faktycznie dobra. Wymiana migawki coś w okolicach 500-1000 zł. Mogę się mylić, bo już dawno się nie interesowałem tematem. Wiesz... Są też przypadki że migawka nawaliła milion zdjęć. Niestety tutaj trochę wróżenie z kart. Może paść po 1 zdjęciu, a może jeszcze nawalić 100k. Jednak 350k to już sporo.
Edit
Nie wiem na ile ludzie
@p10trek: Fakt, to poprawia trochę sytuację (ja głównie jadę na punktowym w mk3), ale nawet wtedy na mk2 miałem nie lada kłopoty na mało kontrastowych obiektach ( ͡° ʖ̯ ͡°) Takie f/2.8 na tamtej puszce niewiele daje (nie miałem wtedy jaśniejszych szkieł). Może lepiej by było przy f/2.0 albo niżej, ale znów - używanie obiektywów za 2+ średnie krajowe w body za ~1000zł, które może nie trafić
@NyanNyan: ja tak robiłem... 70-200 2.8 L II i do tego 5dmk2
Fociłem rajdy samochodowe, pokazy lotnicze - a więc sytuqcje wymagające sprawnego AF. Puszka dawała radę (czasem nie trafiała) ale plastyka obrazka wszystko wynagradzała
@p10trek: Jak z daleka walisz nawet na 2.8, to duża głębia załatwia robotę, więc ilość fot do kosza powinna być stosunkowo niewielka. Ale jak strzelasz portretówki w okolicach 85mm, a AF się machnie, to nawet f/11 Cię może nie uratować... (,)