Wpis z mikrobloga

Chcecie mi powiedzieć, że płacę składki i to niemałe, ale żeby wyposażyć szpitale to muszę robić zrzutkę na jakiś portalach pomagam.pl, zrzucać się na sprzęt dla lekarzy, ratowników. Kebabownie, pizzerie i inne restauracje ich karmią. Jak policzyłem to te szpitale + pensja lekarzy w przeliczeniu na składki/obywatela pracujacego śmiało mogą kupować sprzęt, zapasy,utrzymywać pacjentów ale i tak muszę się dodatkowo na to zrzucać, a jak będę potrzebował pomocy to i tak dostanę odpowiedź ,,sorry nie ma miejsc".

Więc pytam, na kiego czorta ja płącę te składki? Żeby jak jest potrzeba ktoś mi wyszedł na mównicę i powiedział ,,Panie siedź pan w domu"?

#koronawirus #pytanie #2019ncov
  • 18
@qqlesko: Jak masz poniżej 45 lat to raczej niewiele, w sensie tak mało, że możesz za to nawet 1 chleb kupić :p ludzie myslą, że nie może być aż tak niska emerytura żeby nie dało się wyżyć, potem przychodzi przykład Wenezueli i się okazuje, że może :p
@Antybuka: to jest chore, ale ludzie trochę sami rozpuścili tak rządzących. Nie wiem czy ludzie serio sami na takie pomysły wpadają, czy to może jakaś akcja służb :-D. Rozumiem, że mają ciężką robotę, ale lekarze często intelektem też nie błyszczą - zresztą, nie o to chodzi. Dostają pieniądze, wcale nie mało. Pieniądze są w systmie, to są potężne miliardy. Problemem jest system i ich wydawania. Machina urzędnicza przeżera te pieniądze -
@Antybuka: dobre pytanie. Jak już będziesz pod respiratorem (o ile starczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)) to rozejrzyj się ile ma serduszko WOŚP. Ten kraj to gówno, nie dba o obywateli
Jak policzyłem to te szpitale + pensja lekarzy w przeliczeniu na składki/obywatela pracujacego śmiało mogą kupować sprzęt, zapasy,utrzymywać pacjentów


@Antybuka: jak to policzyłeś geniuszu xD
@Antybuka: znajomy z pracy ma dzialke pod lasem. Obok dzialke wykupil lokalny polityk pis (nie jakis kozak nawet, taki dzialacz). Oprocz postawienia willi ma zaplanowany basen do wykopania, korty tenisowe i caly orlik praktycznie xd. Nie zazdroszcze ludziom, szczegolnie przedsiebiorczym, ale zastanawia mnie czy to moze byc odpowiedz na Twoje pytanie
właśnie przez starych dziadów, którzy w PRLu nic na emerytury nie odłożyli.


@panpopo: może dlatego, że inflacja zjadła ich oszczędności, książeczki mieszkaniowe, oprocentowanie kredytów zabiło małe firmy itd. Te stare dziady złożyły się na transformację ustrojową i to był dramat wielu osób.
@Antybuka: Twoje składki poszły na tvp. Na walkę z koronawirusem przeznaczono 100mln, czyli 20x mniej niż roczny haracz propagandowy - i to tylko jednych z mediów. Kwestia priorytetów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Antybuka: Tak... Dlatego śmieje się np z Owsiaka bo jego akcja mimo że jest szlachetna to w normalnym kraju nie ma prawa bytu... Bo w normalnym kraju państwo wyposaża szpitale bez osób trzecich... Bo w normalnym krajach podczas wyborów wyborcy rozliczają rządzących... Itp, itd w Polsce wszystko jest na odwrót.