Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki i Mirabelki! Dziś zerknąłem sobie do git i co widzę?

Sun Mar 18 17:52:53 2018 +0100 Initial commit
Jutro upływa równo dwa latka jak zacząłem robić swoją gierkę - ΔV: Rings of Saturn. Ale ten czas leci. W sumie nad grą spędziłem pewnie z 1500 godzin - taki #gamedev w wolnym czasie. Zaczęło się od skromnego prototypu w #godot - jeszcze w wersji 2. Szybko przeszedłem na - niestabilny wtedy jeszcze - Godot 3 i cały czas rozwijam tą grę na nim.

Czym jest #deltav? To gra o Wykopach w Kosmosie. Jak zgrabnie podsumowano ją w Rock Paper Shotgun - gra biorąca najnudniejszą mechanikę wszystkich strzelanek kosmicznych i przerabiająca ją w satysfakcjonującą gierkę fizyczną. Dobre odwzorowanie przestrzeni kosmicznej jest przy tym moim konikiem - statki w grze zachowują się tak, jak prawdziwe, a fajną rozgrywkę zapewniam nie tyle naginając zasady, co wybierając ciekawe miejsce, gdzie dzieje się akcja.

Początkowo robiłem przy niej wszystko - od kodu, przez modele 3d do renderów i rysowanych ikonek, ale w międzyczasie zebrała się wokół projektu ekipa - mamy kompozytora, grafików, pisarza #scifi i projektanta. Gra w zeszłe wakacje wyszła we wczesnym dostępie, a pełne wydanie planujemy na tą wiosnę. Już teraz jest dość dopracowana w i w zasadzie mógłbym ją wydać od ręki - ale chcę w niej jeszcze trochę więcej treści.

Dzisiaj wydałem pierwszy darmowy DLC: Tales from the Rings. To zestaw materiałów uzupełniających - obecnie opowiadanie i zestaw tapet 4K, ale będę tam dorzucał wszystkie dodatkowe materiały, które nie zawsze chcesz mieć zawsze zainstalowane.

No ale - drugą rocznicę wypadało by jakoś świętować. Zatem jutro, punktualnie o 17:52 małe #rozdajo - rozlosuję 3 kluczyki #steam do #gry pomiędzy plusujących. Jakby przypadkiem przypadła wam do gustu i było dużo chętnych, to na każde 100 plusów dorzucę kolejny klucz, żeby szanse za bardzo nie spadały.

W międzyczasie - jak każdy - siedzę w domu i się nudzę, więc jeśli macie jakieś pytania co do gry, jak powstała czy cokolwiek innego - walcie śmiało.
koder - Cześć Mirki i Mirabelki! Dziś zerknąłem sobie do git i co widzę? 

Sun Mar ...

źródło: comment_1584458004dNYcuGEORW8MhYhxayJwCL.jpg

Pobierz
  • 9
@Elysian: Dzięki! Plan zawsze był taki, że pierwsza gra przeciera szlaki i zapewnia fundusze na zrobienie drugiej, z większym rozmachem. Na razie wygląda na to, że to się może udać. Oczywiście jest wiele niewiadomych - o ile mogę raczej spokojnie założyć, że po pełnym wydaniu sprzedaż będzie większa - to trudno zgadnąć, o ile większa.

No ale z drugiej strony po to dV prowadzę, by takie informacje mieć z pierwszej ręki.