Wpis z mikrobloga

Dla przypomnienia w jakiej dupie się znajdujemy obecnie, przypomnę tylko, że Tusk kiedy PKB r/r oscylowało na poziomie 0 czy 1 proc., w czasie kryzysu ekonomicznego, szukał oszczędności wszędzie gdzie się dało, a liczył się każdy milion, bo tak spadały dochody do budżetu.

Obecnie mówi się w optymistycznych prognozach o -2 czy -3 proc. PKB. Można sobie tylko wyobrazić co to oznacza dla budżetu tak rozdętego przez programy socjalne.

Powodzenia Mireczki, trzymajcie sie mocno.

#koronawirus #ekonomia #gospodarka
  • 39
@Grandek: Z tego co czytałem to stopa procentowa 1.7% obecnie 1% to nie jest normalne i jest to najniższe ludzie birorą kredyty itd.. a jak podniosą na 15% - pewnie nie, ale jest to możliwe, to ktoś kto płacił 1000zł raty kredytu mieszkaniowego zapłąci ponad 6000zł. Samo do 3% daje chyba jakieś 1600zł z 1000zł na początku..
@Grandek: zakładają -3,6% a w pesymistycznym scenariuszu -5,6%. Czy to było tak ciężkie do przewidzenia że w miarę dobre czasy nie będą trwać wiecznie i czeka nas chociażby jakaś korekta jesli nie wieloletnie bessa? Ale na bombelki dali, głosy kupione, będzie problem z finansami publicznymi to haha money printer brrrrrrrr, nieoficjalna inflacja 4,7% (!) czyli rocznie tracimy prawie 1/20 naszych pieniędzy. Lol co ja mówię jakich pieniędzy jak większość ludzi ma
@THredrock: Niech giną.. tylko mogę powiedzieć. Mam nadzieje że Państwo im nie pomoże z naszych pieniędzy w żaden sposób jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce.

Trzeba być ignorantem aby brać kredyt ze zmiennych oprocentowaniem na 30 lat zakładając że sytuacja ekonomiczna się nie zmieni i będzie się płacić podobnie albo mniej. Nie żal mi takich ludzi po prostu i nie uważam aby zasługiwali na jakąś pomoc.
Trzeba być ignorantem aby brać kredyt ze zmiennych oprocentowaniem na 30 lat zakładając że sytuacja ekonomiczna się nie zmieni i będzie się płacić podobnie albo mniej. Nie żal mi takich ludzi po prostu i nie uważam aby zasługiwali na jakąś pomoc.


@r5678: przypominam tylko, ze bankow oferujacych hipoteke o stalym oprocentowaniu jest kilka, a maksymalny okres kredytowania to 5 lat.
Wiekszosc ludzi nie jest w stanie splacic hipoteki na x set
@PurpleHaze: Nie do końca
W ING jest na 5 lat stałe oprocentowanie, a po 5 lat renegocjacja wysokości raty również w wariancie ze stałym, nie przechodzi w zmienną ratę automatycznie.

Osobiście jakbym miał brać kredyt to tylko ze stałym. Na razie kompletnie się to nie opłaca w mojej sytuacji i gra nie warta świeczki. Prędzej to już myslę o jakieś działce i małym domu szkieletowym niż blokowisku.