Wpis z mikrobloga

I jeszcze jedna refleksja odnośnie propozycji Trumpa, aby na czas pandemii stymulować popyt poprzez dochód podstawowy. Ciekaw jestem jak pogodzą to wszystkie neo-kony, w stylu bena shapiro, charliego kirka itp., którzy nie tak dawno krzyczeli że te wybory to będzie starcie z socjalizmem, i wyzywały wszelkie ruchy dysydenckiej prawicy (w stylu alt-right) od komunistów, za to że popierają publiczną służbę zdrowia i właśnie universal basic income. Chłopaki od wczoraj muszą mieć niezły dysonans poznawczy, chyba zostało im głosowanie na Joe Bidena. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ekonomia #usa #4konserwy #altright #trump
  • 15
@przegryw_przegryw: Tylko, że to co Trump robi to nie jest UBI, tylko rozdawanie dodrukowanych pieniędzy, tzw. helicopter money.
Idea UBI polega na tym(też ta co ją Yang promował), że automatyzacja zlikwiduje miejsca pracy i ludzie będą bezrobotni, a żeby z tym walczyć to utworzony jest fundusz przez firmy automatyzujące te miejsca pracy, który oddaje społeczeństwu część kapitału wypracowanego przez roboty.
Trump nie jest głupi. Wie, że w Polsce tak własnie wygrano wybory - okradli wszystkich, przekupili roszczeniowców, nierobów i cwaniaków (inaczej: bandę złodziei). Trump zrobi teraz z grubsza to samo.


@Pantokrator: Nie, nie było tak. Po prostu nieudacznicy Twojego pokroju się muszą jakoś dowartościować. Sam głosowałem na PiS, a pracuję więcej od Ciebie, zarabiam więcej od Ciebie i mam lepsze wykształcenie od Ciebie. I po prostu taka miernota jak Ty nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Fan_Morawieckiego: jesteś miernotą i mentalnie - złodziejem i niewiele mnie obchodzi, ile zarabiasz i jakie masz wykształcenie - co najwyżej pokazujesz jedynie, jak bardzo upadł polski system edukacji, skoro pozbawione honoru i godności indywidua twojego pokroju, chcące siłą odbierać innym pieniądze i rozdawać według swojego uznania, potrafią dorobić się tytułu doktora :D
jesteś miernotą i mentalnie - złodziejem i niewiele mnie obchodzi, ile zarabiasz i jakie masz wykształcenie - co najwyżej pokazujesz jedynie, jak bardzo upadł polski system edukacji, skoro pozbawione honoru i godności indywidua twojego pokroju, chcące siłą odbierać innym pieniądze i rozdawać według swojego uznania, potrafią dorobić się tytułu doktora :D


@Pantokrator: A Ty nawet tego nie. Przegryw w życiu i przegryw necie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Fan_Morawieckiego: nazywam cię miernotą i złodziejem, bo mam dobre powody. Ty zaś po prostu bezsilnie miotasz wyzwiskami, bez jakiegokolwiek uzasadnienia. Chociaż nie, masz uzasadnienie, pisowskie: jak nie popierasz kradzieży, jesteś nieudacznikiem. Nie chcesz dotowania patologii - jesteś nieudacznikiem. Nie podoba ci się, że przeżarliśmy cały okres prosperity i w kryzys wchodzimy z gołą dupą jako państwo - jestes nieudacznikiem. Nie lubisz pogardy dla lekarzy i sędziów - jesteś nieudacznikiem.
#czarnolisto pisowska
nazywam cię miernotą i złodziejem, bo mam dobre powody. Ty zaś po prostu bezsilnie miotasz wyzwiskami, bez jakiegokolwiek uzasadnienia.


@Pantokrator: Ja mam jeszcze lepsze powody - nazywam Ciebie leniwym, bo pracujesz mniej od Ciebie, głupim, bo jesteś gorzej wykształcony i nieudacznikiem, bo sobie w ogóle w życiu nie radzisz.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fan_Morawieckiego: ja pracuję mniej ode mnie? Jakie masz w ogóle dowody na to, że "mniej pracuję", dzbanie skończony? Jakie dowody na twoje lepsze wykształcenie i jakie na nieradzenie sobie w życiu, "doktorku" z 70IQ? Znowu pieprzysz od rzeczy, jesteś tak tępy, że nawet dobrze argumentować nie potrafisz, tylko sobie wymyślasz zarzuty z dupy nie potrafiąc ich niczym podeprzeć, a że to już nudne się robi, więc żegnam, miernoto.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fan_Morawieckiego: i znowu bajania debila, oparte na absolutnie niczym. A najlepsze, że na zarzuty odnośnie twojego bycia dnem moralnym i umysłowym odpowiadasz "ale ja ciężko pracuję i skończyłem studia" - jakby to miało w ogóle jakieś większe znaczenie, skoro zarzut dotyczy zupełnie czegoś innego, mógłbyś być nawet profesorem i pracownikiem roku - nadal popierając PiS, byłbyś złodziejem (bo popierasz i wspierasz kradzież) i zawistną miernotą (nienawiśc do lekarzy ,sędziów i nauczycieli
@invtraveler: Pomysłów finansowania UBI jest wiele - ten w którym będą go finansować korporacje, które na co dzień uciekają z podatkami do rajów podatkowych był od początku najmniej prawdopodobny. Szczególnie w przypadku USA - które korzystając z faktu, że są walutą rezerwową świata - mogą drukować bez pokrycia. Zresztą pisałem o tym tutaj albo na discordzie kilka dni temu - jeśli UBI powstanie, to teraz i będzie finansowany pakietami stymulującymi, a
i znowu bajania debila, oparte na absolutnie niczym. A najlepsze, że na zarzuty odnośnie twojego bycia dnem moralnym i umysłowym odpowiadasz "ale ja ciężko pracuję i skończyłem studia" - jakby to miało w ogóle jakieś większe znaczenie, skoro zarzut dotyczy zupełnie czegoś innego, mógłbyś być nawet profesorem i pracownikiem roku - nadal popierając PiS, byłbyś złodziejem (bo popierasz i wspierasz kradzież) i zawistną miernotą (nienawiśc do lekarzy ,sędziów i nauczycieli praktycznie na
@przegryw_przegryw: dobra ciole, #czarnolisto i po problemie
PiS to ponoć też "prawica" i włażą Trumpowi w dupsko, a "dobre pomysły na wygrywanie wyborów" można przecież importować z zagranicy. Polskie rozwiązanie jest super, gdyż łączy w sobie kradzież, podział społeczeństwa i potężne wsparcie dla największych miernot, dna intelektualnego, zwykłych złodziei i nierobów - a od UBI wiele się nie różni, u nas trzeba mieć tylko dzieci, w USA będzie jeszcze obowiązek bycia