Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy ludzie jeszcze w ogóle zatrudniają juniorów? Ogarnij jakiś framework, they said, powinieneś znaleźć pracę bez problemów, they said. No i co, umiem Reacta, mam kilka projektów na githubie, Wszystko spoko, tylko teraz każdy rekruter mówi mi, że "no, bo my w sumie poszukujemy bardziej doświadczonych programistów, ale jak się coś znajdzie to bla bla bla...". Ja rozumiem, że czasy, gdzie się ogarniało HTML+CSS+JS i można było aplikować na juniora się skończyły, ale czemu nikt mi nie powiedział, że teraz musisz pisać nieskazitelny kod, a w portfolio mieć działającą aplikację bankową, aby mieć juniora? Ja wiem, że przesyt, fajna kasa, yada yada, ale jednak pewnych rzeczy będę mógł się dopiero nauczyć w pracy, więc nie rozumiem jak mam jednocześnie zjeść to przysłowiowe ciasto i jeszcze go mieć.

#programowanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
  • 18
Rynek dla juniorów się zmienił. Polecam wziąć się za open source i zacząć pomagać innym w ramach tego za darmo. To zbuduje bardzo dobrze twoje portfolio.

Eldorado dla juniorów skończyło się trzy lata temu. Teraz albo solidna uczelnia, albo sukcesy w konkursach, albo świetne portfolio na GH (kolaboracja w open source).

Przesytu nie ma. Brakuje bardzo wielu specjalistów. Skończyło się zwyczjanie zaufanie do juniorów.
@milkov: bo są tam zadania na różnym poziomie
czasem nawet głupie zrefaktorowanie nazw, wpięcie komponentu -> uczy to poruszania się po większych projektach, wystawiania prów itd

sam jestem jeszcze juniorem lekko 1,5 roku expa ale nie zazdroszczę szukającym, mi też trochę zeszło ale załapałem się rzutem na taśmę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania:

Ogarnij jakiś framework, they said, powinieneś znaleźć pracę bez problemów, they said


Tak z ciekawości to kto tak mówi? Zresztą problem może leży w tym, że go tak naprawdę nie ogarnales, a tylko tak ci się wydaje. Jestem na jakiejś grupie dla juniorów na FB, czasem ludzie piszą tam swój stack technologiczny i łapie się za głowę, bo ja po kilku latach nie mogę o sobie powiedzieć że znam połowę
OP: @NuncjuszPapieski: (i w sumie @arysto2011)

Kto mówił? Trudno tak powiedzieć, szczególnie, że to była trochę generalizacja z mojej strony. Ale bynajmniej nie słyszałem nikogo, kto by mówił, że sam framework nie wystarcza.
Oczywiście, nie twierdzę, że umiem Reacta 5/5 gwiazdek, bo po pierwsze trudno, żebym go "ogarniał", bo react to nie kostra rubika żeby wykuć kilka algorytmów potem tylko polepszać czas, po drugie jakbym go faktycznie ogarniał, to