Wpis z mikrobloga

Keto NALEŚNIKOMLETY z nadzieniem z twarogu, boczku, cebuli i szczypiorku.

Wchodziło jak złoto, dzięki @chixi za pomysł na nadzienie. Miałem zjeść jedną porcję, ale wepchnąłem dwie. To dużo żarcia, więc dopchnę jeszcze fatbombką z jakimiś orzeszkami i będzie OMAD.

Przepis na 2 porcje:

- Cała paczka boczku takiego w kostce siup na patelnie (u mnie 125g). Dajemy to na mały ogień, niech się ładnie wytopi.
- W międzyczasie bierzemy cebule dymkę, cały pęczek czyli 3 sztuki tak jak w marketach sprzedają. Cebule i szczypiorek szatkujemy i do michy.
- Do michy dorzucamy całą paczkę twarogu tłustego (250g), 2-3 łyżki śmietany, 1-2 łyżki majonezu. Mnóstwo pieprzu (ja użyłem ziołowego) i nieco soli.
- boczek też pójdzie do michy, ale jeszcze pewnie sobie wesoło skwierczy, więc w międzyczasie szykujemy "ciasto" na naleśnikomlety. Jeden naleśnikomlet to 2 jaja i łyżka śmietany. Na 2 porcje potrzebujemy więc 4 jaja i 2 łyżki śmietany. Wszystko trzeba porządnie wymerdać, żeby połączyło się jednolicie.
- boczek już pewnie gotowy, więc zrzucamy go z patelni do michy z twarogiem, cebulą i szczypiorkiem.
- Na tłuszczu wytopiony z boczku wlewamy "ciasto" naleśnikomletowe (połowę). Ogień tak na pół mocy, patelnie przykrywamy.
- Mieszamy w misce cały farsz (boczek, cebula, szczypiorek, twaróg, śmietana, majonez, przyprawy).
- Naleśnik smaży się ze 3 minuty, ostrożnie zdejmujemy na talerz, smarujemy połową farszu i zawijamy w rurkę, w trójkąt albo dowolną inną figurę, która wyjdzie.
- Zanim usmażymy drugiego naleśnika trzeba ocenić czy nie potrzeba dodać tłuszczu.

Na zdjęciu jedna porcja.

Makro i kcal na porcje: B:49 W:8 T:55 kcal:723

#keto #gotujzwykopem #dieta #lowcarb
ElCiesiel - Keto NALEŚNIKOMLETY z nadzieniem z twarogu, boczku, cebuli i szczypiorku....

źródło: comment_1584705023RtlWa1zsRRzADtrNZ7AVIh.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@BarkaMleczna: a tak serio, to może patelnie masz do dupy? Wlewam po prostu jajka wymieszane ze śmietaną na rozgrzany tłuszcz, przykrywam patelnie i absolutnie nic z tym nie robię, po kilku chwilach jest gotowe. Tego się nie da #!$%@?ć.
  • Odpowiedz