Wpis z mikrobloga

Wykopki, szukam planszówki na #zostanwdomu. Jestem amatorem, aktualnie gram w Agricolę, Robinsona Crusoe, do tego mam Wsiąść do pociągu, Catan, Dixit i Festiwal Lampionów. Mój gust już znacie. Zastanawiam się nad Project Gaja, Neuroshima albo Ishtar. Szukam czegoś, co mnie zaskoczy mechaniką i będzie złożoną grą ekonomiczną/strategiczną. Aspekt wizualny gry też jest ważny. Co polecacie?

PS: Szukam dodatku „Torfowisko” do Agricoli, nigdzie nie mogę dostać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gryplanszowe #grybezpradu #planszowki
  • 9
Jak wyżej - bierz Scythe :)

Mam kilka gier strategicznych, ale to jest zdecydowanie mój numer jeden.

Ponoć dobry jest też Brass: Birmingham, ale słyszałem, że poza świetną mechaniką jest strasznie "suchy".
Dzięki za podpowiedzi! O Brass i Twilight czytałem, są zdecydowanie na mojej liście marzeń. Najmniej wiem o Scythe, zaraz zobaczę z czym to się je. Wrzucajcie dalej propozycje, mogą być po prostu Wasze ulubione gry.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nihilnovi96: Terraformacja marsa, może mechanikami nie wnosi nic nowego ale to dobra ekonomiczna gra.

Z strategicznych to znam cywilizacja poprzez wieki oraz wojna narodów (ta okazała się być bardzo podobna do cywilizacji chociaż jest odmienna na swój sposób, uznaliśmy że zostajemy tylko przy jednej cywilizacyjnej)

Z cywilizacyjno-ekonomiczno-strategnicznych jest również polecamy bardzo tytuł królestwo w budowie, mam ale nie grałem jeszcze.
@Nihilnovi96
Ishtar to raczej gra rodzinna, można się trochę poprzepychać z innymi graczami ale gra raczej nie pasuje do opisu złożonej gry strategicznej.
Neuroshima to dobry wybór jeżeli lubisz szachy. To takie abstrakcyjne trzymanie na muszce jednych jednostek przez drugie i zarządzanie nimi w przestrzeni tak, aby uzyskać przewagę.
W Projekt Gaja nie grałem ale grałem w Terra Mystica, czyli grę, która była jej pierwowzorem. Jest super, bardzo dużo móżdżenia, tylko raczej