Wpis z mikrobloga

Jak myślicie, jak będzie wyglądał świat pokoronowirusowy? Jak odmieni się życie codzienne, technologię itp.

Moje przemyślenia na szybko.

1. Ogromne nakłady pieniężne na służbę zdrowia, szczepionki i lekarstwa na wiele chorób, hiv uleczalny.
2. Automaty w marketach wydające wszelkie produkty z magazynu.
3. Większa rola miedzi, przyciski klamki, więcej bezdotykowych rozwiązań. Już paczkomaty tak działają.
4. Chipy zamiast dowodu, peselu. Będą zczytywać temperaturę i wysyłać poprzez smartphon do centrali.

#koronawirus #futuryzm
  • 7
@QoTheGreat: O tych czipach też ostatnio myślałem. Dodatkowo z opcją śledzenia właściciela. Oczywiście jedynie z troską o tegoż jegomościa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Żeby dało się szybko zlokalizować ewentualne kontakty przy nawrotach epidemii.
Pewnie odejście od gotówki na rzecz płatności zbliżeniowych właśnie czipem. Bo bezpieczniej. Nic wspólnego z ministerstwem finansów i urzędem skarbowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@QoTheGreat: Myślę że mocno pójdzie temat para-autodiagnozy czy teleautodiagnozy gdzie będziemy wsparci zdecydowanie większą liczbą tanich urządzeń do diagnostyki szerokiego spektrum, tak że lekarz będzie w stanie cokolwiek orzec bez kontaktu fizycznego z pacjentem. Jak nie u nas to pewnie w Azji. Zestawy różnorodne do autodiagnostyki zdalnej i cyk.