Wpis z mikrobloga

Tyle się pisze o złym rządzie i innych krajach ale nikt nie wspomniał o tym że jakoś bank światowy czy inne organizacje pożyczające pieniądze państwom nic nie robią. Wystarczyłoby żeby umorzyły kilka rat w czasie kryzysu czy chociaż odsetki za ten okres i zaraz by się znalazły pieniądze na walkę z wirusem. My musimy płacić własnym PKB za błędy innych państw. #koronawirus
  • 4
@1133 artykuł na który się powołujesz mówi o RPP, NBP i bankach krajowych a nie o światowych rozliczeniach międzynarodowych o których ja wspominam. Ja mówię o długu całej Polski wobec zagranicznych podmiotów a nie długach Polaków wobec banków (kredyty hipoteczne itd.)
@Gambitus no to już państwa muszą ze sobą rozmawiać na takie tematy. Nie wiem czemu wierzyciel powinien sam z siebie "umarzać " czyli de facto dawać kasę.
Dorośli ludzie jak pożyczają kasę to na bieżąco omawiają i rozwiązują problemy spłat.
@Gambitus z jednej strony państwo, które ma spłacić nie ma z czego bo ma kryzys, z drugiej państwo które ma otrzymać tej kasy bardziej potrzebuje bo ma kryzys ¯_(ツ)_/¯