Wpis z mikrobloga

@Dobry_Ziemniak: Dzięki,ale to nie do końca to. W oryginalnym sofcie działało to w ten sposób że AP był "przeźroczysty" - DHCP na głównym routerze, połączone lanem z AP. Na AP dwie sieci WiFI. Łącząc się przez WiFI dostaje IP z głównego routera, ta sama klasa IP itd. Zmieniłem soft bo chce dołożyć OpenVPN - jednak coś ten openwrt nie współpracuje ze mną :)
EDIT: Wydaje się to być opisywana opcja Mostu
@gilu: tylko wcześniej ustaw w openwrt IP z innej klasy niż jest na głównym routerze i skonfiguruj sobie wcześniej wi-fi i wyłącz dhcp, tak jak kolega wyżej napisał. wtedy będzie działać jako bridge, kompy będą dostawać adresy z głównego routera, a na openwrt dostaniesz się po tym IP z innej klasy.
@emitar @Dobry_Ziemniak @rawilson Dzięki za rady, uruchomiłem, ale chyba na moim sprzęcie są jakieś problemy. Od wczoraj się kopałem z tak prostą sprawą. Cudem poszło, w momencie jak wgrałem Gargoyle, skonfigurowałem (nie działało), i nadpisałem to OpenWRT zachowując ustawienia. Poprawiłęm konfiguracje WiFi i poszło. Ale nie wiem dokładnie co było wcześniej nie tak. Teraz kolejny etap, chce odpalić dodatkową sieć WiFi "VPN" , co będzie mi tunelowała cały ruch po VPNie.
@gilu reguły iptables, ale nie pomogę. Wydaje mi się, że coś w stylu
iptables -I FORWARD 1 -i wlan1 -o vtun6 -j ACCEPT

Wlan1 interfejs wifi vpn
Vtun6 interfejs połączenia vpn