Wpis z mikrobloga

Mireczki, gram Polską i postanowiłem nie przechodzić na katolicyzm tylko zrefornowałem pogaństwo. Czy to uniemożliwia mi trzymanie zamków jako władcy? Mam "Wrong type of Holding in Demesne" dla miast, świątyń i zamków. Wiem że jak sie gra katolickim władcą to mozna mieć zamki a tutaj kicha, tylko Prov Tribe. Da się to jakoś zrobić bez zmieniania religii? Na katolicyzm w ogóle bedzie ciężko przejść bo już prawie zniknął z mapy Europy - zostało 5 prowincji pod rzadamj muzułman gdzieś we Francji. Poza tym dużo wysiłku włożyłem w zreformowanie pogaństwa.
#ck2
  • 6
@BjornIronside: Witam serdecznie.

postanowiłem nie przechodzić na katolicyzm tylko zreformowałem pogaństwo. Czy to uniemożliwia mi trzymanie zamków jako władcy?

Religia ma bardzo mały wpływ na to jakimi posiadłościami możesz zarządzać, możesz zarządzać każdym rodzajem posiadłości, niezależnie od tego jaką religię posiadasz.

To jakimi posiadłościami możesz zarządzać zależy od tego jaki typ ustroju posiadasz (government).
Na mapie ustrojów w roku 769 w Europie można rozróżnić 3 typy ustrojów, a są to:
Ustrój
@BjornIronside: Witam serdecznie,
Rozbudowa budynków za prestiż jest możliwa w ustroju plemiennym, natomiast w ustroju feudalnym to już tylko za pieniądze, jest to też stosunkowo łatwe, bo podatki są większe niż w ustroju plemiennym, a nadal można plądrować niewiernych jeśli mamy religię pogańską, która to umożliwia.
(niestety ceny nie są takie jak za fortyfikacje w stroju plemiennym ~około 30 sztuk złota, co w tym ustroju zdobyć z podatków tyle nie jest