Wpis z mikrobloga

W zasadzie to w Warszawie można już odwołać kwarantannę. Otwierać sklepy, galerie, kina itp. A wszystko dzięki pomysłowi jakiegoś dzbana, który wpadł na pomysł sobotniego rozkładu jazdy. Wcześniej jechało się tramwajem albo autobusem i każdy elegancko od siebie odsunięty. Teraz jeden na drugim stoi. Obstawiam, że to pewnie pomysł rządzących jaśnie panów w Warszawie. Oszczędności będą teraz robić. Szkoda, że nie robili oszczędności jak palety stawiali za milion złotych. No ale jak się dupę limuzyną wozi to co kogo obchodzą inni ludzi w komunikacji ¯\_(ツ)_/¯
#koronawirus #warszawa #ztm
  • 80
@PeterPolska: Rozklad sobotni to nie fejk. Dzisiaj rano jechalem tramwajem linii 26 miedzy 6 a 7 rano. Oblozenie tramwaju prawie jak w dzien powszedni przed epidemia. W tamtym tygodniu jak jeszcze byl normalny rozklad i mozna powiedziec ze o tej porze kazdy mial miejsce siedzace, nikt nie stal a dzis to #!$%@?, ludzi pelno, w tym kilka kaszlaków. Ale czego tu sie #!$%@? spodziewac jak z 7 tramwajow miedzy 6 a
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Ulany_Utopiec: niby dobrze rządzą, ale czasami taka decyzja jak powyżej i ciężko to #!$%@? uracjonalizować.
Albo inne miasta znoszą opłaty za parkowanie by ludzie jak już muszą, jeździli samochodami. A Warszawą co? A #!$%@? tam. I tłumaczenie "brak opłat za parkowanie zachęci ludzi do podróżowania, a przecież nie o to chodzi". #!$%@? dzbanie wyjrzyj za okno to zobaczysz, że podróżują Ci którzy muszą.
@kanapeczka_z_kanapa: Przecież te zjeby tylko podają dalej przykaz jaki idzie z Nowogrodzkiej. Cały TT zawalony politykami PiS rzucający te same bzdury a ci tylko ctrl c ctrl v robią.

Dlatego na zachodzie ogarnia się opiekę nad dziećmi zawodów strategicznie potrzebnych na czas epidemii a u nas tradycyjnie nikt o tym nie pomyślał tylko poszli na łatwiznę po prostu zamykając szkoły i nie myśląc o konsekwencjach.
@Ulany_Utopiec: Ale masz świadomość, że ograniczenia w kursowaniu mpk są realizowane w całym kraju? Warszawa nie jest tu żadnym wyjątkiem. Poznań, Wrocław, Kraków, Łódź, Gdańsk, Katowice - nie chce mi się patrzyć, ale gdzie nie wejdę na stronę mpk danego miasta, to są ograniczenia.

Dobrym pomysłem jest zgłaszanie mpk zbyt dużego obłożenia na danej linii o danej porze, by zarządzający pomyśleli o odciążeniu tego kursu. Widziałem, że w Gdańsku dokładają kursy