Wpis z mikrobloga

@IgorK: Te dwie osoby tyczą się raczej tylko poruszania pieszo. Spotkań ogólnie zakazali oprócz najbliższej rodziny w rozumieniu KK. I z tego co wyczytałem, to jeśli z dziewczyną się nie prowadzi wspólnego gospodarstwa domowego (nie mieszka się z nią), to nie można się spotykać. Dobrze myślę?
@IgorK:

§11a. 1. W okresie od dnia 25 marca 2020 r. do dnia 11 kwietnia 2020 r. zakazuje się:

1) organizowania zgromadzeń w rozumieniu art. 3 ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. – Prawo o zgromadzeniach;

2) innych niż określone w pkt 1 zgromadzeń organizowanych w ramach działalności kościołów i innych związków wyznaniowych oraz imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju, z wyłączeniem spotkań danej osoby z jej osobami
Ja to rozumiem tak, że jeśli z dziewczyną nie mieszkam (czyli nie mam wspólnego gospodarstwa domowego), to już nie mogę się z nią spotkać.

Z KK:


@Adrian77: definicję podałeś poprawną ale nie zapominaj, że zakaz dotyczy zgromadzeń liczniejszych niż dwie osoby. Nie bez powodu pisałem o wolnej chacie i trójkątach :-)
@IgorK: A tak się zastanawiam. W samochodzie prywatnym można wieźć tyle osób, ile jest w dowodzie rejestracyjnym i nie muszą to być członkowie rodziny najbliższej, bo to nie jest spotkanie czy inne zgromadzenie?