Wpis z mikrobloga

#ogrodnictwo
W nawiązaniu do poprzedniego postu, w którym pokazywałam owocki na moim awokado dziś wedle życzenia pokazuję całe drzewko pic rel ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jednym słowem nędza xD Ale bombelki się teraz liczą więc awokado mocno przycięłam i niech siła w nie idzie.
Więcej zdjęć w komentarzach.

Dla zainteresowanych opisuję również życiorys.
Drzewko ma ponad 2 lata. Wykiełkowało za pomocą metody "powbijaj wykałaczki i zanurz w wodzie 3/4 pestki". Kiedy pęd miał około 15-20 cm przycięłam go o połowę. Kiedy podrosło przesadziłam do doniczki z ziemią i wysypaną na dnie warstwą wyparzonych kamyków. Przez większość swojego życia drzewko stało na południu przy oknie, miało bardzo dużo światła (chyba za dużo bo czasem liście trochę przyjarało). Jakieśtam nawozy czasem sypałam na ślepo i wyrosło xD Okazjonalnie przycinane. Dużo liści usychało i odpadało, ale pojawiają się ciągle nowe więc gituwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z wysokości ma około 2 metry. Kwiaty pojawiły się pod koniec stycznia tego roku, czyli niecałe 2 lata od wykiełkowania. Było ich bardzo dużo, na dolnych gałązkach. W styczniu widoku pszczoły raczej nie uświadczysz, więc wzięłam pędzelek i zaczęłam sama zapylać kwiatuszki (pędzlem za 50 zł #pdk). Niestety dużo z nich opadło samoistnie. Ale zawiązały się 2 owoce, które zauważyłam wczoraj ( ͟ل͜)
hmmm_mmm - #ogrodnictwo
W nawiązaniu do poprzedniego postu, w którym pokazywałam owo...

źródło: comment_1585306257tMIwwluMW1dgC72jU39rY1.jpg

Pobierz
  • 26
@hmmm_mmm ale zajebiste drzewo, ja sobie kupiłam 3 lata temu kasztanowca który miał takie jądra przy łodydze, wchłonął te jądra, jedna łodyga całkiem uschla a on od czasu kupienia urósł może 2 cm. Zazdroszczę ręki do roślin ()