Wpis z mikrobloga

Wraz z Helsińską Fundacją Praw Człowieka wystosowaliśmy list otwarty do Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego, Sanepidu i dyrektorów szpitali w związku z ograniczeniami w swobodzie wypowiedzi nakładanymi na pracowników służby zdrowia w trakcie pandemii #koronawirus. Takie działania mogą podważać zaufanie obywateli, ale przede wszystkim pacjentów do lekarzy. Treść apelu tutaj.
Ponadto pytamy szpitale o procedury obowiązujące w związku z wirusem, testy, zaopatrzenie w środki ochrony, liczbę hospitalizowanych pacjentów zakażonych SARS-CoV-2, a także o to czy personel otrzymał zakaz wypowiedzi.
__
Patrzymy władzy na ręce. Każdej. Przekaż 1% podatku na nasze działania. KRS 0000181348
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #zdrowie
Pobierz WatchdogPolska - Wraz z Helsińską Fundacją Praw Człowieka wystosowaliśmy list otwarty...
źródło: comment_1585307315yZPI9WfvPXOimvZFSFDQB5.jpg
  • 41
Czy któryś z waszych prawników mógłby odnieść się do, cały czas wprowadzanych na terenie Polski, obostrzeń w sferze wolności obywateli (zakaz zgromadzeń)?

Czy moglibyście również skomentować doniesienia o takiej i podobnej treści?

https://www.wykop.pl/link/5412719/prokuratorzy-ziobry-beda-mogli-cie-zamknac-w-areszcie-bez-decyzji-sadu/

Przede wszystkim chciałbym wiedzieć na jaki czas wszystko jest wprowadzane? Logika mi podpowiada, że już w tych aktach prawnych, nie wiem czy tak można nazwać twórczość rządu, powinny być zaszyte bezpieczniki w postaci - 'wprowadza się na okres 30
@Watchdog_Polska Na grupach facebookowych, ktorych członkami są z załozenia lekarze, non stop pojawiają się informacje o tym, że zobowiazuje się ich do zakazu wypowiedzi na temat przygotowania szpitala.
Dodatkowo pojawiaja się informacje o dodatkowym oświadczeniu do podpisania - o 'odgórnym' zakazie konkurencji (brak podejmowania zatrudnienia w innych zakładach).
Z tego co orientuję się w prawie - ani jedno ani drugie nie ma na dzisiaj żadnych podstaw - choć wg apelu MZ trwaja
Na grupach facebookowych, ktorych członkami są z załozenia lekarze, non stop pojawiają się informacje o tym, że zobowiazuje się ich do zakazu wypowiedzi na temat przygotowania szpitala.

Dodatkowo pojawiaja się informacje o dodatkowym oświadczeniu do podpisania - o 'odgórnym' zakazie konkurencji (brak podejmowania zatrudnienia w innych zakładach).

Z tego co orientuję się w prawie - ani jedno ani drugie nie ma na dzisiaj żadnych podstaw - choć wg apelu MZ trwaja prace
@sssabae:

głupi pomysł, ale może Helsińska Fundacja Praw Człowieka mogłaby tu założyć konto..? W tym całym wykopowym bajorze pełnym manipulacji, obecność HFPC byłaby więcej niż pożądana

Patrząc na nasze doświadczenie, to wcale nie jest głupi pomysł, ale nie taki łatwy od razu w realizacji. Nie wiem, czy mają taką możliwość.
Piszcie do nich z tym pomysłem, niech wiedzą, że ich obecność jest tu istotna, może to ułatwi decyzję. ( ͡°