Wpis z mikrobloga

Miłośnicy piesków, przyjaciółka ma 7 letnią suczkę która w wyniku guza na pęcherzu już do końca życia będzie sikać częściej niż dotychczas. To nie jest tak ze piesek sika niekontrolowanie pod siebie, po prostu nie jest w stanie wytrzymać 8h, a niestety przyjaciółka nie jest w stanie wyprowadzić suni tak często ze względu na pracę. Sunia wybrala sobie na toalete jeden pokój, koleżanka w miejscach kałuż kladzie maty ale sunia czasem zrobi na matę, jednak w większości przypadkow szuka sobie innego miejsca. Czy jest jakiś sposób żeby dorosłego psa nauczyć zalatwiania się na matę albo do jakiejś kuwety? Nie jest to szczeniak co do którego można przewidzieć kiedy akurat potrzebuje i go przenosić na matę

#psy #pieskizeschroniska #pies
  • 8
@rudelusterko rok walczyłam z zapaleniem pęcherza u mojej suczki. W końcu wpadłam na pomysł taki, że wzięłam taki płaski pojemnik plastikowy, poszłam z nią na łąkę i tam, gdzie nasikała wycinałam trochę trawy z ziemią. Pojemnik uzupełniłam taką wyciętą trawą a na samo dno wsypałam żwirek i sunia sobie tam sikała jak nie mogła wyjść, bo czuła swój zapach na trawie. Czasem jej się zdarzało nasikać w inne miejsce, ale zdecydowanie rzadziej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Sorry, po zastanowieniu to chyba ze spodenkami nie wyjdzie. Ciężko będzie piesa nauczyć sikać w domu. Może trzeba będzie go wysikiwać? Ja korzystałem z preparatu Coach firmy 8in1. Ale trzeba tylko kropelkę na matę, nie cały psik spryskiwaczem, żeby psa skłonić do oddania moczu w tym konkretnym miejscu.
@rudelusterko: Trzeba niestety poćwiczyć. Z mojej praktyki psiknięcie całym wciskiem tylko zasmradza dom/pomieszczenie a pies to zaczyna ignorować. Natomiast puszczenie dosłownie kropelki na matę czyni cuda. Jednak pies nie może wcześniej wyczuć tego zapachu, ani przez otwieranie zatyczki ani przez trzymanie buteleczki w pobliżu miejsca. Po użyciu trzeba starannie wytrzeć atomizer, żeby wyeliminować resztki i szczelnie zatkać a potem schować.
A przede wszystkim się nie zniechęcać, bo pies, który ma zakodowane