Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mireczki potrzebna porada.
2 miesiące temu kupiłem pralkę. Coś się popsuło i bęben #!$%@? jak #!$%@?, hałas jak by młotkiem #!$%@?ł, generalnie nie da się dalej korzystać. Wiedząc, że nie warto zgłaszać na gwarancję bo potem będzie majster dziesięć razy przyjeżdżał, a i tak nie będzie gwarancji sukcesu zgłosiłem roszczenie wymiany na nową z tytułu rękojmi.
Jak to teraz dalej będzie wyglądać, bo podobno sprzedawca i tak może wysłać majsterka celem naprawy zamiast wymienić. To prawda? Ktoś kojarzy jak to działa?
Czy to prawda, że jeśli jednak by nie wymienili tylko naprawili, to przy drugiej usterce muszą już wymienić?
Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi (prala nowa, zajebista, specjalnie przyinwestowałem i nie ukrywam jestem troszkę #!$%@?) , sporo czytałem o rękojmi, ale nie znam nikogo kto by przez ten proces przechodził w praktyce

#prawo #kiciochpyta
majkel_bialkov - Mireczki potrzebna porada.
2 miesiące temu kupiłem pralkę. Coś się p...

źródło: comment_1585462536a7qIU1S0PjdKbtc4hPyMxE.jpg

Pobierz
  • 4
@majkel_bialkov: Jeżeli w ciągu 14 dni sprzedawca nie ustosunkuje się do Twojego żądania to znaczy, że je uznał, ale sprzedawca może też odmówić wymiany, jeżeli w porównaniu z naprawą rzeczy będzie niemożliwe albo dużo bardziej kosztowne (art. 560 i 561 k.c.), więc jeśli w łatwy sposób da się wymienić wadliwą część pralki, sprzedawca może zaproponować Ci naprawę zamiast wymiany. Po nieskutecznej naprawie będziesz mógł odstąpić od umowy, jeśli wada jest istotna.
Czy to prawda, że jeśli jednak by nie wymienili tylko naprawili, to przy drugiej usterce muszą już wymienić?


@majkel_bialkov: w przypadku pralki jest troszeczke inaczej. Jesli nie naprawia jej na miejscu to powinni ci od razu wymienic na druga. Faktem jest ze sytuacja w ktorej nie mialbys pralki bo bylaby w serwisie jest nadmierna niedogodnoscia dla ciebie i sprzedawca nie moze w ten sposob postepowac. Czyli albo naprawiaja na miejscu albo