Wpis z mikrobloga

Wystarczy napisać kod poprawnie.


@dktr: hehehehe. dobre. W sumie mogę jeszcze dodać: Odlutuj kabelek od VCC na wyświetlaczu. To sprawi że nawias nie będzie się wyświetlał.
@Grzybek88: I tak to właśnie jest, zamiast zacząć od początku, wyświetlić sobie hello world, nauczyć się formatować, używać właściwych typów zmiennych to się porywasz na księżyc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Grzybek88: I tak to właśnie jest, zamiast zacząć od początku, wyświetlić sobie hello world, nauczyć się formatować, używać właściwych typów zmiennych to się porywasz na księżyc ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@dktr:

To właśnie było hello world

@Grzybek88: a tak tak z ciekawości, co się stanie, jak wywalisz procent z drugiej linijki?

display.print(humidity);
display.println(" %");

Moze pojedynczy procent to jest jako znak formatujący?
@Grzybek88:
Masz błąd w parserze.
W odpowiedzi dostajesz "ressure":1015,"humidity":80},"visi"
a parser leci do momentu wystąpienia znaku przecinka, więc w momencie pobierania info o wilgotności zamiast
80 dostajesz to co chcesz, czyli 80}

Zrób jak napisał @HakerzyUkradliMiNicka
to będzie proteza, ale zadziała.

A generalnie pod ESP są gotowe parsery do JSONa
@BoKoR @HakerzyUkradliMiNicka przeszczep odrzucony ;)
Teraz się zapętla na pierwszym ekranie.
W sumie można olać temat, niedawno mi poprzychodziły moduły, więc to moje pierwsze kontakty z arduino.
Więc tak jak pisaliście chyba lepiej zacząć od totalnych podstaw ;)
Dzięki za chęci!
@BoKoR: WArduino IDE chyba samo się poprzestawiało, bo było już || ale tak czy inaczej żadnej poprawy.
Tak samo jak popoprawiam nawiasy na: while ((result[i] != ',') || (result[i] != '}'))