Wpis z mikrobloga

Hej,

Szukam kogoś z aktualnym doświadczeniem z CGM.
Potrzebuję czegoś co będzie mnie alarmowało przy hipoglikemii.
Z tego co poczytałem to Dexcom jest ok, pytanie jak się sprawdza w rzeczywistości?
Jaki wychodzi rzeczywisty koszt miesięczny?
Czy dobrze rozumiem, że po 26 r.ż. nie ma żadnej refundacji?

#cukrzyca #cukrzycachoroba #dexcom #medtronic #enlite

@lukasz728 pozwoliłem sobie Ciebie zawołać, bo znalazłem Twoje wpisy sprzed kilku lat. Możesz pomóc?
  • 2
@mikimisz po 26 nie ma refundacji z tego co wiem.
Koszty to sensor jeden na co najmniej tydzień ale często działa do 3 i do tego transmiter jeden na 3-6 miesięcy jak dobrze pamiętam.

Sprawdza się całkiem nieźle. Odczyty co 5 minut, całkiem dokładne, tylko trzeba wprowadzać kalibracje - pomiar z palca 2 razy dziennie. Polecam aplikację xdrip+. Można ustawić alarmy na hipo i hiper i wiele innych funkcji. tylko poszukaj czy
@mikimisz: Ja polecam dexcom, tylko i wyłącznie z powodu indywidualnych preferencji. Korzystałem z libre i w sumie różnicy dużej w działaniu nie widziałem, oba na podobnym poziomie podawały cukry.

Co do kosztu dexcoma to zależy, mi średnio sensor starcza na 12-14 dni więc miesięcznie wychodzi około 500zł (jakieś 2,5 sensora miesięcznie po 200zł sztuka)
Co do transmitera, to teoretycznie trzeba co jakieś 3-4 miesiace kupować nowe, ale dam Ci namiar na